Facebook Google+ Twitter

Kubica wystartuje w Rajdzie Monte Carlo

Załoga w składzie: Robert Kubica i Jakub Gerber została zgłoszona do 78. edycji legendarnego Rajdu Monte Carlo, który rozpoczyna tegoroczne mistrzostwa klasy Intercontinental Rally Challenge.

Robert Kubica / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Robert_Kubica_2009_Australia.jpg&filetimestamp=20090421141221Polski kierowca, który kontynuuje swoją przygodę z rajdami za sterami Renault Clio R3, tym razem zmierzy się z bardzo wymagającymi trasami położonymi na południu Francji. W pierwszych dwóch dniach wszyscy zawodnicy będą rywalizować na trasach wokół miejscowości Valence, leżącej między Marsylią a Lyonem. Ostateczna walka rozegra się na górskich drogach położonych wokół Monaco.

Na starcie, nie zabraknie czołówki zeszłorocznej stawki klasy IRC. Podczas rajdu zobaczymy takich zawodników jak mistrz z sezonu 2009 - Kris Mekke, Nicolas Vouilloz, Guy Wilks i Jan Kopecky oraz tacy znani zawodnicy z cyklu mistrzostw świata WRC jak Sébastien Ogier i Andreas Mikkelsen.

Zanosi się na to, że będzie to ostatni występ Roberta Kubicy, przed zbliżającymi się testami przedsezonowymi na torze w Walencji, które odbędą się na początku lutego.

Rajd odbędzie się w dniach 19-23 stycznia a relację będzie można obejrzeć na kanałach Eurosport i Eurosport 2.


Źródło:
f1.sport.pl
eurosport.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.