Facebook Google+ Twitter

Kubicę czeka jednak 4. operacja - chirurgiczna korekta łokcia

Polski Kierowca Formuły 1 przeszedł już 3 operacje i powoli wraca do zdrowia. Niemniej, czeka go jeszcze jedna operacja - jego prawy łokieć nadal wymaga chirurgicznej korekty.

Robert Kubica / Fot. Bartekbas, GNU wersja 1.2Polski kierowca Formuły 1 od miesiąca przebywa w szpitalu w Pietra Ligure. Przypomnijmy, że 6 lutego na trasie Ronde di Andora Robert Kubica uległ wypadkowi, w którym ucierpiała przede wszystkim prawa strona ciała zawodnika - noga, bark i dłoń. W trakcie trzech operacji

Bezpośrednio po wypadku Kubicę poddano trzem operacjom. Pod koniec lutego zawodnik trafił na oddział rehabilitacji. 16 lutego przekazano wiadomość, że trzecia operacja będzie prawdopodobnie ostatnim z koniecznych zabiegów.

W piątek 11 marca rzecznik szpitala w Pietra Ligure, Roberto Carrozzino, poinformował jednak, że wkrótce Robert Kubica zostanie poddany krótkiej operacji łokcia. Zaznaczył również, iż decyzja w sprawie kolejnej operacji podjęta została po konsultacji z wieloma specjalistami, a także podkreślił: - To nie oznacza w żadnym razie pogorszenia stanu zdrowia Kubicy. To krok naprzód, nie wstecz.

Robert Kubica / Fot. Bartekbas, GNU wersja 1.2Lekarz teamu Lotus Renault zapewnił natomiast, że kierowca zawsze będzie miał szansę, by wrócić na tor, jeśli tylko będzie czuł się na siłach. "Poczekamy na niego rok czy dwa. Czas nie jest tu ważny. Równie istotna, co sprawność fizyczna, będzie jego forma psychiczna. Musi wykazać się odpowiednią osobowością. W tej chwili nie ma jednak sensu o tym rozmawiać" - powiedział.

Czytaj też: Wypadek Kubicy - najnowsze wydarzenia. Polaka czekają miesiące rehabilitacji

Źródła: tvn24, sport.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.