Facebook Google+ Twitter

Kubot zagra z Djokovicem o tytuł w Belgradzie!

Sensacja stała się faktem. Tenisista z Bolesławca osiągnął swój życiowy sukces. Dla polskiego tenisa to najlepszy wynik od czasów Wojciecha Fibaka.

 / Fot. PAP ALEKSANDAR PLAVEVSKIPrzed półfinałowym spotkaniem turnieju z cyklu ATP Tour w Belgradzie (z pulą nagród 450 tys. euro) w meczu przeciwko Chorwatowi, Ivo Karlovicowi, Polakowi nie dawano większych szans na sukces. Bukmacherzy zgodnie ocenili, że wygrana polskiego tenisisty będzie wielkim zaskoczeniem wystawiając duże kursy na zwycięstwo Kubota.

Początek spotkania pokazał to czego się wszyscy spodziewali. Karlovic bez większych problemów zdobywał gemy z własnego podania, Kubot miał problemy z ugraniem choćby punktu. Chorwat jak trafiał pierwszym podaniem to niemal 100 proc. takich akcji kończyło się dla niego sukcesem. Zaskoczeniem jednak był fakt, że Polak również łatwo wygrywał swoje podania. Rozstawiony z nr. 3 Karlovic popełniał sporo prostych błędów, nie był zbyt agresywny przy returnach, co pozwalało Polaka kończyć akcje.

Obaj tenisiści wygrywali swoje podania i o losach pierwszego seta zadecydować musiał tiebreak. W tej decydującej rozgrywce doszło do rzeczy niesłychanej, bowiem Karlovic nagle przestał serwować dobrze, co skwapliwie wykorzystał Polak wygrywając wszystkie podania Chorwata, przy okazji także swoje i nie oddał rywalowi nawet punktu! Zwycięstwo 7:0 w tie breaku przeciwko zawodnikowi z takim serwisem to wielki wyczyn.

Wydawało się że, porażka w pierwszym secie podziała na Chorwata mobilizująco i od tej pory zacznie się lepsza gra z jego strony. Niestety - dla Karlovica - tak się nie stało. Ivo grał słabo w dalszym ciągu, w 6. gemie drugiego seta Kubot wypracował break pointa, którego zdołał zamienić na przełamanie. Gdy wydawało się że sprawa meczu jest już załatwiona, Chorwat chwilowo jeszcze zerwał się do walki, nie wykorzystał jednak po fatalnych zagraniach w kolejnym gemie, kilku szans na odrobienie strat i Polak wyszedł na prowadzenie 5:2.

Zrezygnowany Karlovic nie był już w stanie powalczyć z dobrze grającym Polakiem i Kubot zakończył mecz w kolejnym gemie po świetnym passing shocie wygrywając całe spotkanie w stosunku 7:6, 6:2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.