Facebook Google+ Twitter

Kubowicz w Turze Turek

Pomocnik Wisły Kraków został na rok wypożyczony do Tura Turek - czytamy na oficjalnej stronie Wisły Kraków. W poprzednim sezonie, Kubowicz, zdobył ze swoją drużyną mistrzostwo Młodej Ekstraklasy.

Dawid Kubowicz / Fot. oficjalna strona drużyny Tur TurekDawid Kubowicz ma 20 lat i jest wychowankiem Górnika Wałbrzych. Do Wisły Kraków trafił jesienią 2004 roku. Niestety ani razu nie wystąpił w Ekstraklasie, ale miał okazję kilka razy pokazać się w meczach Pucharu Ekstraklasy. W poprzednim sezonie występował w Młodej Ekstraklasie gdzie rozegrał 16 spotkań strzelając jednego gola.

Tur Turek to nie jedyny klub, który się nim interesował. Kubowicz przebywał również na testach w Śląsku Wrocław i Warcie Poznań, lecz żaden z tych klubów nie podjął decyzji o podpisaniu z nim kontraktu. We Wrocławiu nie zachwycił Ryszarda Tarasiewicza, natomiast w sparingu Warty nie miał okazji pokazać pełni swych umiejętności, gdyż zagrał tylko 45 minut.

Przekonał jednak do siebie trenera Włodzimierza Tylaka. W jego zespole będzie jednym z najmłodszych zawodników, a o miejsce w pierwszej jedenastce będzie walczył z m.in. Robertem Hyżym, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Pelikana Łowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.