Facebook Google+ Twitter

Kubryk 2010, czyli XXVI Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską

Przez 25 laty startowały Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Kubryk". Nasz rodzimy ruch szantowy wyglądał nieco inaczej. Przez te ćwierćwiecze wiele się na żeglarskiej scenie zmieniło. Najmniej chyba... "Kubryk" właśnie.

plakat Kubryk 2010 http://www.kubryk.szanty.pl/ / Fot. Materiały organizatora "Kubryk" opiera się komercjalizacji, która od lat opanowała wiele festiwali szantowych. Ukazuje to, co najcenniejsze w rozwijającym się świecie muzyki żeglarskiej.

Inicjatorem, współorganizatorem i gospodarzem corocznych Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską jest rodzimy zespół Cztery Refy, który powstał na przełomie lat 1985/86, a więc w tym roku obchodzi 25-lecie swego istnienia.

Pokazując wiele form (od spokojnych ballad do żywiołowych szant) i podkreślając związki "muzyki mórz i oceanów" z muzyką folk, "Kubryk" spełnia także rolę edukacyjną. Niepowtarzalna atmosfera imprezy udziela się odbiorcom tego rodzaju muzyki bez względu na płeć czy wiek.

XXVI Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską będą trwały trzy dni.

Piątek to dzień ballad żeglarskich i muzyki folk. W dniu 14 maja 2010 w sali Kina ŁDK przy ul. Traugutta 18 od godz. 18.00 wystąpią: Cztery Refy, Flash Creep (&friends), North Wind, Duan, Sąsiedzi, Formacja, Pchnąć w tę łódź jeża.

W [b]sobotę podczas koncertu odbędzie się Jubileusz 25-lecia Czterech Refów - zespołu, którego repertuar liczy ponad 200 utworów. Zdecydowaną większość utworów stanowią własne teksty i tłumaczenia oryginalnych pieśni morskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Było bosko, zarówno w ŁDK-u, jak i w Gnieździe.... zresztą jak co roku! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.