Facebook Google+ Twitter

Kuchar w Peugeocie 307 WRC podczas Rajdu Barbórki

W 47. Rajdzie Barbórka - Ogólnopolskim Kryterium Asów, Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski wystartują samochodem Peugeot 307 WRC.

Rajd Barbórka należy do ulubionych imprez Tomasza Kuchara. Wygrał on już, bowiem zawody trzykrotnie: w 2003, 2007 oraz 2008 roku. Nic, więc dziwnego, że organizatorzy przyznali załodze Kuchar - Dymurski pierwszy numer startowy.

 / Fot. Peugeot"Barbórka to największe święto sportów motorowych w Polsce i wszyscy, zarówno zawodnicy, jak i kibice, i dziennikarze, nie mogą się jej doczekać. Do ostatniej chwili walczyliśmy, żeby nasz Peugeocik nie był w zwykłej wersji S2000, tylko w jakiejś mocniejszej specyfikacji i tak trochę rzutem na taśmę udało nam się zrealizować ten projekt. Pojedziemy modelem 307 WRC z francuskiej stajni Bozian. Trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat naszych szans, auto jest super i na pewno damy z Danielem z siebie wszystko, żeby wykorzystać naszego "wieloryba" w jak największym stopniu" - powiedział Kuchar

"Korzystając z prawa głosu, chciałem podziękować wszystkim osobom, od których dostałem tak dużo mailowych lub telefonicznych pocieszeń po pechowej awarii na Dolnośląskim. To naprawdę niesamowite, jeszcze raz wielkie dzięki!" - podsumował Kuchar

W dotychczasowych 46. edycjach zawodów tylko dwóch kierowców: Marian Bublewicz i Paweł Przybylski wygrali Rajd Barbórka więcej razy niż Kuchar (obaj czterokrotnie). Kierowca Peugeot Sport Polska Rally Team ma w tym roku ogromną szansę zrównania się z nimi liczbą sukcesów. Nie będzie to jednak łatwe. Do Warszawy przyjeżdża, bowiem nie tylko elita krajowych zawodników, ale także m. in. Mistrz Europy z 2008 roku Luca Rossetti czy wielokrotny Mistrz Holandii, Jasper van den Heuvel. Konkurencja będzie bardzo mocna. To jeszcze bardziej – w połączeniu z debiutującym w Polsce samochodem Peugeot 307 WRC - "rozgrzewa" sympatyków sportu.

Rajd Barbórka jest niewątpliwie fenomenem w polskim sporcie motorowym. Co roku w grudniu zjeżdżają do stolicy najlepsi kierowcy rajdowi, wyścigowi czy rallycrossowi, aby zakończyć sezon i zaprezentować się tysiącom widzów na trasie krótkich odcinków specjalnych. Formuła zawodów jest otwarta - nie obowiązują restrykcyjne ograniczenia techniczne. Można między innymi zlikwidować zwężki w turbosprężarkach. Kibice dzięki temu oglądać mogą w akcji na przykład samochody WRC czy 600-konne "potwory" z rallycrossu.

Krajowi zawodnicy znają OS-y "Żerań", "Cytadela", a szczególnie "Bemowo" znakomicie, ścigają się bowiem na nich od wielu lat. Najbardziej specyficzna jest jednak "Pani Karowa" - tam przegrywali często nawet doskonali zagraniczni kierowcy, znani ze startów w Mistrzostwach Świata...

Na trasie odcinka Karowa wystartuje też w pokazowych przejazdach wielu ważnych gości z kraju i zagranicy. Jednym z nich będzie ponad dwudziestokrotny Mistrz Polski w rajdach i wyścigach, Longin Bielak. Nestor polskich kierowców zasiądzie za kierownicą samochodu Peugeot 207 RC, a jego pilotem będzie znany dziennikarz motoryzacyjny, Maciej Ziemek z redakcji magazynu Auto Motor i Sport. Próba na ulicy Karowej, kończąca rywalizację rozpocznie się w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18.00. Dwie godziny później poznamy zwycięzców rajdu.

Źródło: Peugeot

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.