Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

117053 miejsce

Kuchciński: Tusk nie radzi sobie z rządzeniem

Zdaniem posła Marka Kuchcińskiego z PiS, Donald Tusk nie radzi sobie z rządzeniem. Ma o tym świadczyć rosnące ceny i bezrobocie.

Od lewej: Marek Kuchciński, Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak / Fot. PAP/Jacek TurczykKuchciński odniósł się do artykułu Donalda Tuska, zamieszczonego w "Gazecie Wyborczej". Premier podsumowuje w tekście lata swoich rządów. Według wicemarszałka Kuchcińskiego ważne jest jednak to, czego Tusk nie powiedział.

Poseł uważa, że premier przemilczał kwestie "rosnących cen i generalnie drożyzny". Porównał też obecną stopę bezrobocia z rządami Jarosława Kaczyńskiego. "Dla porównania bezrobocie za rządów Jarosława Kaczyńskiego spadało, powstało ponad 1 mln 300 tys. nowych, stałych miejsc pracy. Tutaj mamy w ostatnich miesiącach 250 tys. nowych bezrobotnych. W lutym - 45 tys. nowych bezrobotnych. Premier przyznał, ale to bardzo oględnie, że zatrudnił 80 tys. nowych urzędników, a więc zamiast taniego, sprawnego państwa jest rozbudowana administracja i coraz gorzej funkcjonująca" - powiedział Kuchciński.

Wicemarszałek w swej ocenie ironizuje, że plan premiera nie był planem małych kroków, lecz "nic nierobienia". Dodał również, że społeczeństwo jest bardzo dzielne wobec tego, co się w Polsce dzieje.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (57):

Sortuj komentarze:

jędrzej puchacz
  • jędrzej puchacz
  • 25.04.2011 20:13

kuchciński spadł chyba z księżyca i zyje w urojonym świecie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wróbel
  • Jerzy Wróbel
  • 15.03.2011 09:10

Panie Koźmiński, ilu murarzy zna pan w PiS-ie? Kto z nich potrafi budować? Niech pan najpierw pomysli, by nie pisać takich banialuk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolporter
  • kolporter
  • 14.03.2011 15:55

Nie jestem antysemitą - nawet w rodzinie dopatrzyłem się korzeni (jak niemal połowa polaków na przestrzeni wieków wspólnego zamieszkiwania)
ale... mam już dosyć ciągłego molestowania i rozdrapywania historii - wojna się skończyła niemal 70 lat temu - a holocaust wiecznie żywy - jak chorągiewka na potrzeby chwili - trzeba coś komuś zabrać - pociąga się za chorągiewkę.
mam już dosyć MOSSAD-u - nie różni się w działaniach od oddziałów specjalnych SS- to sankcjonowani prawem mordercy
mam już dosyć wojny w Palestynie i założonych tym ludziom obozów koncentracyjnych - to co im robią żydzi jest porównywalne z obozami zagłady (tylko w białych rękawiczkach)

Jeszcze na koniec - z czym się kojarzy słowo antysemita? potocznie z człowiekiem nie lubiącym żydów - to błąd - dzisiaj antysemitą jest człowiek, KTÓREGO ŻYDZI nie lubią

Tak jak nie lubię PO za ich politykę (a lubię wielu ich członków, z którymi się przyjaźnię) tak samo nie lubię polityki izraelskiej - (nie ludzi rasy semickiej)

I zupełnie na koniec - jak widziałem na placu warszawskim jak młodzież robiła krzyże z puszek po piwie i na nie sikała - pomyślałem, niechby tak zrobili gwiazdy dawida i sikali - zaraz by policja natychmiast im poprzetrącała sikawki - na krzyże mogli bezkarnie - i jak rozmawiałem na ten temat z jednym z polityków - ten stwierdził - bo widzisz, żydzi dbają o swoje symbole i konsekwentnie tego wymagają - a polacy nie - czy to wina żydów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
  • Ryszard Tercjak
  • 14.03.2011 14:00

Do kolporter.
Nie jestem antysemitą i nigdy nie byłem,jednak poniższe Twoje uwagi,są co najmniej godne zastanowienia.
Sam nad tym często myślałem i przyznam,że do dziś nie wiem jak się do poruszonej przez Ciebie kwestii ustosunkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolporter
  • kolporter
  • 14.03.2011 13:40

W swoim czasie się zastanawiałem jaką cenę zapłaci PO za poparcie gminy żydowskiej i Bartoszewskiego
Przypomnę, że Kaczyński ostro się sprzeciwiał wypłacaniu zadośćuczynienia - gdyż Polska była ofiarą, nie agresorem II wojny światowej. Później była zniewolona na blisko 60 lat - nie widział podstaw do wypłaty i zablokował wypłaty dla Giesche - jako bezprawne - za to był atakowany niemal histerycznie przez Gówno-prawdę i inne Gazety cichego układu oraz TVN. Co tydzień jakiś żyd wypowiadał się negatywnie i strofująco - a teraz?

Podkreślił też, że WJC docenia proizraelską politykę rządu RP, ale nie powinno się tego łączyć z kwestią restytucji.

- Nie mówimy tego w agresywny sposób. Polska jest krajem, który podziwiamy. Podziwiamy jej znakomite stosunki z Izraelem. Wzywamy jednak Polskę, aby postąpiła słusznie i ostatecznie zamknęła ten smutny rozdział historii - powiedział.

a cena za takie miłe słówka? no cóż - zapłacą jak zwykle najbiedniejsi Polacy - gratuluję POparcia

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolporter
  • kolporter
  • 14.03.2011 13:31

Prawda - zacznijmy od sukcesów - ustawa medialna ograniczająca dostęp do internetu - to już największy sukces cenzury
Drugi sukces - OFE - dlaczego polakom zabiera się emerytury? musimy płacić emerytury biednym żydom - myślisz że to plotka lub puste gadanie?
- Ocaleni z Zagłady potrzebują rekompensat za mienie utracone w Polsce, aby radzić sobie z problemami starości - powiedział sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydowskiego (WJC) Michael Schneider. Skrytykował on wstrzymanie procesu restytucji przez rząd RP.

- Decyzja rządu polskiego jest rozczarowująca. Nie można dłużej zwlekać ze sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Trzeba pomóc ludziom, zwłaszcza ocalonym z Holocaustu, dożywającym swoich lat, aby mogli sobie radzić z problemami starości - powiedział Schneider.

- Wielu ocalonych z Zagłady, którzy przybyli z Polski do USA, Izraela, Wielkiej Brytanii i innych krajów, cierpi, ponieważ nie mają dość pieniędzy, aby zapewnić sobie opiekę domową. Większość tych ludzi nie ma rodzin. Stracili je w Holocauście i są samotni - dodał sekretarz generalny WJC. Na uwagę, że w zamożnych krajach Zachodu istnieją rozbudowane systemy opieki społecznej, odpowiedział: Systemy te dostarczają bardzo ograniczone środki na opiekę domową dla osób starszych.
cały artykuł na http://news.money.pl/artykul/tusk;winien;rekompensaty;ubogim;zydom,111,0,793199.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
  • Ryszard Tercjak
  • 14.03.2011 12:56

Do niePOprawni i kolporter.-W tym kontekście możemy i Kaczyńskim wiele nawyliczać-zamarznięci zimą ludzie,wypadki samochodowe,wiele innych rzeczy,-ot choćby dla przykładu,pielęgniarki,które nie pikietowały pod urzędem premiera z dobrobytu,lekarze których straszył kamaszami i wiele innych przypadków.
Możemy dopatrzeć się podobnych rzeczy w rządach SLD i wcześniejszych.-możemy-tylko po co?-takim wyliczaniem nie pomożemy wygrać wyborów Kaczyńskiemu,Napieralskiemu,czy pani Kluzik,a Tuskowi niewiele zaszkodzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 14.03.2011 07:44

Trzy lata po wyborach i o Platformie wciąż można powiedzieć tylko tyle, że nie jest PiS-em... Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 14.03.2011 07:28

Niezaprzeczalnym sukcesem Tuska jet to, że odsuną od władzy Kaczyńskiego i jego dobraną drużynę. To przecież było pośmiewisko świata i okolic.