Facebook Google+ Twitter

Kuczma: to nie Tymoszenko stoi za zabójstwem Szczerbania

Zdaniem byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, Julia Tymoszenko nie ma nic wspólnego z zabójstwem Jewhena Szczerbania, o które się ją oskarża. Ile jest w tym prawdy, a ile gry politycznej - łatwo się można przekonać.

 / Fot. DoD photo by Master Sgt. James M. Bowman, U.S. Air Force/Domena publ.Były prezydent Ukrainy, który na fotelu głowy państwa zasiadał dwukrotnie, w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Rossija 1, powiedział, że jest mu bardzo szkoda Julii Tymoszenko, kobiety, która jest piękna i czarująca. Stwierdził przy tym, że żądza władzy doprowadziła do sytuacji, w której się w tej chwili znalazła. Niemniej jednak Kuczma, za którego rządów miało miejsce zabójstwo, o które oskarżana jest była premier, stanowczo zaprzecza jakoby była ona w jakikolwiek sposób była związana ze śmiercią wpływowego posła i biznesmena Szczerbania.

"Jeśli chodzi o wszystkie grzechy, o które się ją oskarża, między innymi o zabójstwo Szczerbania (mimo, że nie lubiliśmy się), gdyby były podstawy, dokumenty śledztwa, które pozwoliłyby na wszczęcie postępowania sądowego, tak by się też stało. Te raporty, którymi dysponowałem, nie dawały żadnych podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie tego zabójstwa. Nie mam wątpliwości, że to, co się dzieje, rzutuje na stosunek świata do Ukrainy" - mówił Kuczma.

Jest to bardzo istotna zmiana stanowiska byłego prezydenta, który jeszcze w zeszłym roku twierdził, że o przelewach zrealizowanych z kont bankowych Julii Tymoszenko na rachunek byłego premiera Pawła Łazarenki, a następnie przekazaniu środków zabójcom Szczerbania wiadomo nie od dzisiaj. Gdyby nie pomarańczowa rewolucja, która okrzyknęła Tymoszenko świętą, śledztwo w tej sprawie znalazłoby swój finał w sądzie już wtedy, cytuje Kuczmę gazeta Korrespondent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.