Facebook Google+ Twitter

Kudrycka tłumaczy dlaczego nie będzie kontroli na UJ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 08:00

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", dlaczego wycofała wniosek o kontrolę Komisji Akredytacyjnej na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Barbara Kudrycka przyznała, że decyzję podjęła po rozmowie z Donaldem Tuskiem. Jak powiedziała, premier przekonywał, że wolność badań historycznych powinna być dobrem nienaruszalnym, szczególnie przez organy polityczne. Dodała, że nie chciała także robić precedensu, który mógłby pozwolić przyszłym ministrom na podobne kontrole w obronie partykularnych interesów.

Minister nauki wyjaśniła, że podejmując decyzję o przeprowadzeniu kontroli na UJ nie zamierzała bronić Lecha Wałęsy i postąpiłaby tak w przypadku każdej osoby. Podkreśliła, że zawsze reaguje na nieprawidłowości na uczelniach. Kontrola na UJ została zlecona po publikacji pracy magisterskiej Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia." Autor zarzucił byłemu prezydentowi związki ze specsłużbami PRL oraz posiadanie nieślubnego dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.