Facebook Google+ Twitter

Kujatt European Trip Photo - europejska wyprawa fotograficzna

Kujatt European Trip Photo to nowy program, promujący Europę w Polsce i Gdynię w Europie, a to wszystko dzięki gdyńskiemu fotografikowi.

Nową ciekawą inicjatywą promocji walorów kulturowych i turystycznych jest projekt funkcjonujący pod nazwą Kujatt European Trip Photo.
Pomysłodawcą i beneficjentem środków jest trójmiejski fotografik Wojciech Kujatt.

Inicjatywa jest bardzo ciekawa, gdyż program KETP obejmuje odwiedzenie różnych ciekawych zakątków Europy, tych znanych i tych nieznanych; Przedstawienie wspólnej zjednoczonej Europy jako wspólnoty wielu różnic zarówno kulturowych, religijnych, jak i obyczajowych. Wojciech Kujatt planuje co roku wydać kilka albumów fotograficznych ze swoich podróży oraz corocznie organizować serię wystaw propagujących turystykę a także zachęcić nas do osobistych podróży.

Albumy i wystawy to próba przybliżenia nam Europy tej znanej i tej nieznanej, gdyż program obejmuje też plan poszukiwania nowych atrakcji turystycznych które zostaną wypromowane w przewodnikach turystycznych. KETP to także próba zachęcenia do podróży kulinarnych w celu poznania walorów i produktów regionalnych poszczególnych krain lub regionów. Bo czy Polska w Europie musi być kojarzona jedynie z oscypkiem? Nasz zabiegany tryb życia często nie pozwala zauważyć nam piękna, które jest tuż za rogiem.

Dotychczasowa pasja, silny patriotyzm lokalny i silne związanie podróżnika z Gdynią, także i w ramach tego programu znajdą swoje odzwierciedlenie. W ramach cyklu wystaw "Europa w Polsce" zostanie także zorganizowana seria wystaw "Gdynia w Europie". Aktualnie w programie nie został umieszczony jeszcze kalendarz imprez towarzyszących działalności podróżniczej, ale wszystkie największe wydarzenia związane z tym programem na sezon wiosna – lato 2012 są dogrywane zarówno z wystawcami, jak i fundatorami programu.
Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych inicjatyw promocji zarówno Gdyni w Europie, jak również Europy w Polsce.

Dodatkową uwagę należy zwrócić na fakt, że albumy będą wydawane w języku polskim, jak również języku narodowym, zgodnym z prezentowanym zakątkiem Europy. Specjalnie dla Państwa, po zabukowaniu już planu działania podróżnika na ten rok, zaproszę Państwa do lektury mojego osobistego wywiadu bezpośrednio autorem projektu, który zapewne zarazi nas swoją pasją zarówno do podróży, Gdyni, jak i Europy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.