Facebook Google+ Twitter

Kujawscy biznesmeni chcą współpracy z Białorusią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-16 09:25

Samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego chcą współpracować z białoruskimi biznesmenami i rozszerzać kontakty kulturalne z mieszkającymi na Białorusi Polakami.

W Słonimiu i Mińsku gościli burmistrzowie Nieszawy i Aleksandrowa Kujawskiego, którzy zadeklarowali gotowość nawiązania ścisłej współpracy z Białorusinami.

Według burmistrza Nieszawy, doskonałą okazją do nawiązania kontaktów było forum gospodarcze zorganizowane w Słonimiu. Andrzej Nawrocki twierdzi, że wkrótce mogą zostać podpisane umowy o współpracy między przedsiębiorstwami białoruskimi a firmami z powiatu Aleksandrowskiego.

Samorządowcy z Nieszawy i Aleksandrowa Kujawskiego zamierzają również rozszerzyć kontakty z zespołami polonijnymi działającymi na Białorusi. Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla złożył taką deklarację w Mińsku podczas jubileuszowego koncertu jednego z polonijnych chórów.

Miasta województwa kujawsko-pomorskiego od wielu lat utrzymują partnerskie kontakty z białoruskimi obwodami. Włocławek już w latach sześćdziesiątych miał podpisane umowy partnerskie z Mohylewem. Współpraca ta przetrwała do dziś.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.