Facebook Google+ Twitter

Kujawsko-Pomorskie naprawdę bez barier?

Dziś odbędzie się uroczysta gala z okazji III edycji konkursu promującego architekturę bez barier w naszym regionie.

Fot. ilustracyjna / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska/Tomasz HołodTrzeci raz Marszałek Kujawsko-Pomorski wręczy dziś wyróżnienie dla gospodarzy kujawsko-pomorskich obiektów architektonicznych uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych. Będzie to zakończenie tegorocznej edycji konkursu "Województwo Kujawsko-Pomorskie Bez Barier".

Do rywalizacji o wyróżnienie w konkursie mogły być zgłoszony każdy budynek użyteczności publicznej, o ile jest w pełni przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Może to być kościół, urząd, biblioteka, szkoła, szpital, restauracja czy obiekt sportowy.

Dzisiejsze wręczenie nagród to główny punkt programy regionalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, jaki obchodzony jest co roku 3 grudnia. Początek uroczystości w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy dziś (2 grudnia, środa) o g. 16.

Gośćmi uroczystości będą, oprócz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, reprezentanci organizacji pozarządowych, środowisk niepełnosprawnych, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i innych samorządów. Obowiązki senatorskie nie pozwolą Zbigniewowi Pawłowiczowi, dyrektorowi bydgoskiego Centrum Onkologii wziąć udziału w gali. Centrum Onkologii, pomysłodawcę Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, reprezentować będzie Piotr Muzyczuk, dyrektor ds. logistyki, przygotowujący od strony technicznej największe przedsięwzięcie dedykowane osobom niepełnosprawny w naszym województwie.

To także świetna okazja dla Marszałka do wyraźnego przedstawienia poparcia dla inicjatywy Fot. ilustracyjna / Fot. PAPwybudowania w naszym regionie pierwszego w Polsce ośrodka przygotowań paraolimpijskich i utworzenia największego w kraju zakładu rehabilitacji osób niepełnosprawnych - Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Z informacji publikowanych w ostatnim czasie w mediach, Urząd Marszałkowski zaczyna zmieniać zdanie na temat możliwości finansowania projektu PARIS. Czy zatem w trakcie dzisiejszej gali Piotr Całbecki poprze i zapowie budowę PARIS ze środków województwa kujawsko-pomorskiego - dowiemy się po południu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

6 za poruszenie tematyki osób niepełnosprawnych. Pozdrawiam i życzę sukcesów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Olu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też witam debiutantkę..

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za "oficjalny" debiut na wiadomosci24 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.