Facebook Google+ Twitter

Kukiz: dobrze, że zmieniliśmy Trybunał Konstytucyjny

Według Pawła Kukiza dotychczas Trybunał Konstytucyjny bronił konstytucji, która stała na straży układu okrągłostołowego.

Ruch Kukiza wraz z Prawem i Sprawiedliwością zmienił ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Według lidera Kukiz'15 Trybunał Konstytucyjny w dotychczasowym kształcie był złem, ponieważ bronił obecnej konstytucji RP, która sankcjonowała układ okrągłostołowy: "Nie wyobrażam sobie większego zła niż Trybunał Konstytucyjny w kształcie uformowanym przez Platformę Obywatelską i kolegów pana Burego"- powiedział u Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na jeden".

Wcześniej w "Kropce nad i" Kukiz mówił, że Trybunał Konstytucyjny działał w interesie PO. Jego wypowiedź oburzyła Monikę Olejnik, która powiedziała mu, że obraża sędziów trybunału. Kukiz stwierdził, że trybunał podobnie do różnych niezależnych ekspertów podtrzymywał główną linię władzy PO.

W czwartek nowelizację ustawy o TK Sejm przyjął głosami klubów PiS i Kukiz'15. Posłowie PO, Nowoczesnej i PSL opuścili salę Sejmu tuż przed głosowaniem. Kukiz nazwał ich zamachowcami.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

poprawka : rozkminiają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety moim zdaniem nie będzie w Polsce consensusu z TK dopoki nie będzie on zwierciadlem składu opcji w Sejmie. RP. Ci chwilę ta sprawa będzie wracać niezależnie od tego kto będzie w kraju rządzil. W gruncie rzeczy partie o tym włąśnie myslą, ale tylko dwie " wprowadzają w zycie' tę zasadę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej adekwatnym językiem do określenia działań pisowskiej większości w sejmie oraz popisów niejakiej Kempy na dokładkę, jest gwara świata kryminalnego, bo trudno nie zauważyć, że prezesowe marionetki rokminiają problemy na rympał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trybunał powinien nie budzić cienia watpliwości ze jego skład jest niezależny od aktualnie rządzących. Senat jest po to aby korygować błędy innych instancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.