Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9109 miejsce

Kukiz wymierza cios w Polskapress

W programie politycznym Pawła Kukiza jedyny wydawca prasy lokalnej zajął pozycję negatywnego bohatera. - Koncentrując 90 proc. dzienników regionalnych Polskapress demontuje wolność przekazu i swobodę debaty - twierdzi lider "oburzonych".

Sonda

Zapobieganie koncentracji mediów przez tych samych właścicieli jest:

 / Fot. A. AndrzejPolskapresse znalazła się na celowniku nowej formacji politycznej. Wydawnictwo jest filią międzynarodowego koncernu Verlagsgruppe Passau. Jest wydawcą niemal wszystkich polskich dzienników regionalnych (min. Polska Dziennik Bałtycki, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Zachodni, Polska Gazeta Krakowska). Instytut Dziennikarstwa Polskapresse prowadzi szkolenia dla dziennikarzy i stypendystów. Agencja Prasowa Polskapresse przygotowuje codzienny serwis informacyjny dla swoich gazet regionalnych.

Gigant włada też serwisem dziennikarstwa obywatelskiego W24.

Niespotykanie wysoka w skali europejskiej koncentracja prasy lokalnej zaniepokoiła założyciela ruchu społecznego o antysystemowym profilu. Paweł Kukiz, którego sondaże stawiają na drugim miejscu po PiS w wyścigu po poselskie fotele, może być języczkiem u wagi w przyszłym parlamencie.

Czytaj więcej: Co to jest antysystem?

Czytaj więcej: Konwencja o przemocy. "Lekarstwo groźniejsze niż choroba"?

"Król" młodego elektoratu uważa, że powinno się wprowadzić zakaz koncentracji więcej niż 20 proc. mediów lokalnych w ramach jednej grupy. Dziś – wg podawanych przez niego informacji – 90 proc. mediów regionalnych należy do jednego kondominium – Verlagsgruppe Pasau.

Do zakazu koncentracji powyżej 20 proc. rynku mediów centralnych szef rodzącej się formacji politycznej chce dołożyć kary za rozpowszechnianie nieprawdy zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu, np. za kłamstwo oświęcimskie ("Polskie Obozy").

Reklamy państwowych firm i instytucji nie miałyby trafiać do mediów z zagranicznym kapitałem.

Kukiz ma także zamiar wprowadzić zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych. Podaje przykład redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasza Lisa.

Inicjatywa piosenkarza – polityka, który był bojkotowany przez mainstreamowe publikatory, raczej została przemilczana. Dziennikarze, którzy zabrali głos na temat programu P. Kukiza byli z reguły przeciwni pomysłom ściślejszych regulacji medialnych i stawiali tę inicjatywę na równi z zamachem na wolność prasy.

Zapisy antykoncentracyjne nie są niczym nowym w europejskim prawodawstwie. U nas próbowała je wprowadzić Aleksandra Jakubowska, gdy premierem był Leszek Miller. SLD nie podobały się kroki wydawcy Gazety Wyborczej w kierunku łączenia się z telewizją i wydawnictwami szkolnymi.

Manifest Kukiza
Facebook Pawła Kukiza
Obserwator polityczny

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Niestety Pani Jadwigo
wszystkie Pani linki prowadzą do strony tytułowej . Co tu się porobiło ?
Tęsknię za Pani felietonami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

cd...... (mimowolny Enter)...że zbyt wczesne ujawnienie programu, który w tej sytuacji musiałby być misz-maszem od Sasa do lasa, spowodowałoby jednak odejście części entuzjastów pana Kukiza: tych, którzy są zdolni do samodzielnej, krytycznej analizy zjawiska "Kukiz", które przekształci się w jakąś partię mimo hasełek antypartyjniactwa, albo pozostanie zbieraniną ambitnych osobników o ekstremalnych poglądach, usiłujących dojść do władzy głosami licznych uczciwych, zawiedzionych, tyrających na chleb i oczekujących zmian, które systemowo poprawią realia życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Marcin Stanowiec pisze m.in. "Proporcjonalnie o programie i pomysłach Kukizie wiemy mniej, niż o wygłupach podrzędnego celebryty."

To nie tylko "zasługa" mediów, bo odnoszę wrażenie, że programem pana Kukiza jest własnie brak programu. A przynajmniej zwlekanie z jego dookresleniem, bo w licznej gromadzie popierającej muzyka panuje taki rozrzut ideologiczny, że zbyt wczesne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto - przywracam swój wpis uzupełniając go o (cyt.) "kryteria przyjęte przez naszą gazetę internetową" , a mianowicie źródło cytatów,
których brak uświadomiła mi Redakcja w meilu 20 czerwca 2015 15:11
"Witaj!
Przykro nam, ale twój komentarz do materiału:
/artykul/kukiz_wymierza_cios_w_polskapress_332069.html
został usunięty z serwisu link

Materiał, niestety nie spełniał wszystkich kryteriów przyjętych przez naszą gazetę internetową.
Redakcja
link

Oto brakujące kryteria: https://pl.wikiquote.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Lenin

Ponieważ równocześnie dostałam propozycje nie do odrzucenia "... Możesz zrezygnować z korespondencji na stronie ustawień swego profilu, bądź wysyłając maila na adres: redakcjaw24@link

dodać muszę, że również Redakcja może zrezygnować - zgodnie z regulaminem - z korespondencji ze mną.
Kłaniam się kulturalnie czapka do ziemi. Redkcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego komentarz Pani Jadwigi został usunięty bez uzasadnienia ? Cenzura ? Czy nie bo nie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Możę to jakaś "rebelia" przeciwko dyrektywom
a. unijnym z Brukseli?
b. natowskim?
c. partyjnym?
Nie zauważam aby media Polskapress przesadzały z czymkolwiek w jedna lub druga stronę.
A w portalu W24 są wszelkie mozliwe opcje.

Kukiz tego nie mówi, mówi gł. o JOW - ach i ostrożnie o zgarnięciu loklnych mediów polskich. Ustawy antytrustowe już dawno wprowadzono w USA (media). W Polsce mamy do czynienia z coraz bardziej słabnącym trustem mediów państwowych. No bo choć TVP dwa miesiące lansowała reelekcję Prezydenta Komorowskiego nicz tego nie wyszło. A propos niezależności W24 to w nią wierzę.
Aczkolwiek brak mi dla porównania z wykładnią z TVN24 felietonów o Ukrainie p. Wasiluka. Wiem że pisze je gdzie indziej.

Dzięki Kukizowi prawdopodobnie ostaną się w sejmie już tylko 2 - 3 partie, które może tylko w 1/3 będą zasilały się z budżetu państwa. Tego nam i sobie życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kukizowi do sztambucha ku rozwadze

"Dokąd teraz, w obecnej chwili, zmierza nasza polityka? Do zbudowania trzonu partii nie na płaskich frazesach trockistów i spółki, lecz na rzeczywistym zbliżeniu ideowym plechanowców i bolszewików. Czy coś z tego wyjdzie, nie wiem. Jeśli nie – z powrotem do Bolszewickiego Ośrodka Kierowniczego. Jeśli nie wyjdzie – będzie to spory krok naprzód."

"Albo wesz zwycięży rewolucję, albo rewolucja zwycięży wesz."

"Czy ujmiemy w ręce świat niespławiony w krwi aż do krańca?"

"Demagogiem można stać się na skutek samej tylko naiwności politycznej."

"Każda kucharka powinna nauczyć się rządzić państwem."

"Muzyka może być środkiem do szybkiego zniszczenia społeczeństwa."

"Po pierwsze – uczyć się, po drugie – uczyć się i po trzecie – uczyć się."

"Powinniśmy wytępić w sobie wszelkie ślady zbytku."

(-) Włodzimierz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łowca agentów ma nawet bloga? Paranoik.com?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur,
Trudno z tobą dyskutować bo zawężasz temat, a ze mną bo go rozszerzam. Media są krzywym zwierciadłem. Chcę, ja i pewnie wielu ludzi, żeby przekazywały informację o świecie, a nie przemilczywały ją, reinterpretowały lub redefiniowały. Tacy jak ty mówią: to nie możliwe. Ale coś możemy zrobić. Możemy próbować. W świcie istnieje wiele sprawdzonych standardów eliminujących hegemonizację debaty publicznej przez wąski krąg właścicielski mediów. Inne wymagają dopracowania. Chodzi mi o krok w dobrym kierunku, bo nie załatwi się wszystkiego od razu. I krok Kukiza, to że zaczął mówić o tym jest genialne.

Demokracja i trzymanie społecznej debaty i komunikacji w żelaznym uścisku kilku Murdochów wykluczają się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jedna picowata, sztuczna "idea" ("dobre skupienie bomb"), żeby "ciemny narodek" myślał, że Kukiz działa, walczy, a to jest zwykły "szubrag". Szubragami (szubrawi lub agenci) nazwałem, jeszcze przed wypłynięciem Kukiza, ludzi, którzy używają wartości (polskość, patriotyzm, kotwica PW, krzyż) jako podnóżka dla osiągnięcia swoich egoistycznych celów, nie bacząc na to, że je "zeszlajają" lub robiąc to właśnie w tym celu.
http://leszekm.blogspot.com/2015/05/pawa-kukiza-dobre-skupienie-bomb.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.