Facebook Google+ Twitter

Kukiz został wybrany radnym. Domaga się powtórki wyborów

Paweł Kukiz, muzyk i aktywista został radnym sejmiku dolnośląskiego z Wrocławia. Pierwsze czego chce dokonać to... doprowadzić do powtórzenia wyborów.

Paweł Kukiz. By Ja Fryta from Strzegom (Paweł Kukiz Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Ja Fryta from StrzegomPaweł Kukiz startował we Wrocławiu do sejmiku województwa dolnośląskiego (komitet Bezpartyjni Samorządowcy) z ostatniego miejsca na liście. Wynik 14 403 głosów jest porównywalny do wyborczych rezultatów pierwszoplanowych uczestników tych zmagań.

Na swojej Facebookowej stronie napisał:"Właśnie się dowiedziałem . O 18stej zasnąłem kamiennym snem ze zmęczenia. Obudziła mnie Żona (dzielna kobieta!) i szybko - zanim zdążę wpaść w szał -zakomunikowała: wygrałeś!
Strasznie sie cieszę. Startowałem z ostatniego miejsca (rezygnując z proponowanej "jedynki"). Wynik uzyskałem świetny. Dzięki WAM. Nie zawiodę. Diety- zgodnie z wcześniejszą obietnicą- przekażę na fundację propagująca JOW-y. A w sobotę jade do Wrocławia aby ... żądać powtórzenia wyborów .
Przez co najmniej dwa ostatnie lata mainstreamowe media słały komunikat: "Kukiz rzucił muzykę bo idzie do żłoba".... Wydałem płytę, zostałem radnym "bez diet" ... Prawda ZAWSZE zwycięży. Wystarczy byc konsekwentnym i ... zaufać .
DZIĘKUJĘ WAM, Przyjaciele!!!"


Wcześniej zapowiadał już zdecydowane działania: "Trzeba będzie zażądać unieważnienia wyborow do sejmików. To, co wyczynił PSL (że o PKW nie wspomnę) to skandal.
Na książeczce z Komitetami Wyborczymi nie było okładki. Od razu wyborca widział nazwiska. Z listy PSL (bo ona była "na okładce"). Wiele osób twierdzi, że były przekonane iż to są wszystkie nazwiska kandydatów!
Normalnie- w NORMALNYCH państwach- robi sie albo jedną wielką płachtę, ze wszystkimi komitetami albo książeczkę z OKŁADKĄ na której jest napisane "Listy kandydatów do Sejmiku".
Te mundrale z Platformy wymysliły sobie pewnie, że skoro PO ma znacznie mniejsze szanse niż przy poprzednich wyborach to postawią na swego jumako-koalicjanta czyli PSL. I wymyśliły cwaniaki to co wymyśliły. Rezultat jest taki, ze chłopki-roztropki POTROIŁY wynik sondażowy!!!
Precz z komuną!"


Muzyk domagał się zmian w polskim systemie wyborczym. W tym celu wystosował nawet petycję do prezydenta Bronisława Komorowskiego, gdzie wraz z radnym powiatowym z Nysy, Januszem Sanockim zwracał uwagę: "Ostatnia kompromitacja tzw. systemu proporcjonalnego i list partyjnych jaka nastąpiła w wyborach samorządowych ukazuje jaką wagę ma sposób głosowania i jak może on zafałszować wole wyborców. Oto PSL - partia, której realne poparcie nie przekracza 6% otrzymuje kilkadziesiąt procent głosów na skutek tego, że lista tej partii znalazła się na pierwszym miejscu, na pierwszej stronie wyborczej broszury i wyborca najłatwiej mógł oddać głos właśnie na tę partię."

Paweł Kukiz liczy na poparcie przekładające się w wystarczającej ilości podpisów, aby zainicjować kolejne działania, w tym wystąpienia o charakterze masowym.

źródła: Facebook

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.