Facebook Google+ Twitter

Kukulska pisze do sztabu PiS w sprawie wykorzystania piosenki jej matki

Pełnomocnicy Natalii Kukulskiej, która dysponuje prawami autorskimi do piosenek Anny Jantar, wystosowali pismo do przedstawicieli PiS w sprawie naruszenia praw autorskich do utworu "Tyle słońca w całym mieście".

Utwór bezprawnie wykorzystała Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola. Piosenka została zaśpiewana podczas inauguracji kampanii wyborczej kandydatki na początku września. W jej treść zostało wplecione imię Porowskiej.

Zdaniem pełnomocników Natalii Kukulskiej zostało naruszone prawo autorskie, piosenkarka bowiem nie wyraziła zgody na wykorzystanie utworu. Kandydatka na prezydenta będzie dążyć do ugody w tej sprawie i zapewnia, że nie było z jej strony złej woli - donosi serwis Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

babajaga
  • babajaga
  • 05.11.2010 08:54

Pani Natalio!
Proponuję piosenkę schować pod poduszkę albo do szafy. Jeśli ją jeszcze raz usłyszę w jakiejkolwiek formie - uznam,że naruszyła pani moje dobra osobiste , bo nie życzę sobie jej słuchac w miejscu publicznym.
Środek antymolowy ma pani u mnie gratis!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 05.11.2010 08:12

poczytajcie historię fotografa, którego zdjęcie również zostało bezprawnie wykorzystane w kampanii Porowskiej: http://jedrzejewski.wordpress.com/2010/10/21/jak-zostalem-przestepca-2/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.