Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28763 miejsce

Kulczyk, Solorz-Żak, Czarnecki i inni. 100 najbogatszych Polaków

Pierwsza trójka najbogatszych Polaków nie zmieniła się od zeszłego roku: Jan Kulczyk z 8,5 mld złotych, Zygmunt Solorz-Żak z 7,9 mld i Leszek Czarnecki z 7,6 mld. Zmieniła się natomiast obsada kolejnych miejsc rankingu. Kto zyskał, a kto stracił?

Jan Kulczyk - pierwsza lokata w rankingu Najbogatszych Polaków 2011 / Fot. Kulczyk Investments SA, mat. prasowe, GNU 1.2Pierwszą pozycję w rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnia "Wprost" Jan Kulczyk obronił, zyskując w ciągu roku 1,4 mld zł. Zygmunt Solorz-Żak, który zajmuje 2. miejsce, w tym czasie zarobił 1,3 mld zł, zaś zajmujący pozycję 3. Leszek Czarnecki aż 3,2 mld zł. Czy właśnie Czarnecki będzie szturmował pierwszą pozycję rankingu z rok?

Marek Mikuśkiewicz, którego majątek uległ rozdrobnieniu wskutek podziału pomiędzy członków rodziny, oddał 4. lokatę Michałowi Sołowowi - właścicielowi m.in. Barlinka i Cersanitu. Sołowow w ciągu roku zyskał jeszcze więcej niż Czarnecki, bo aż 3,3 mld zł, a na czwarte miejsce awansował z piątego.

9. pozycję w rankingu zajmuje Grażyna Kulczyk, bizneswoman i kolekcjonerka dzieł sztuki. Najbogatsza Polka zarobiła w ciągu roku 650 milionów złotych, co pozwoliło jej przeskoczyć aż 10 oczek. Spadek o dwie pozycje dotknął natomiast Aleksandra Gudzowatego, który stracił 100 mln złotych i spadł z miejsca 12. na 14.

Oglądaj też fotogalerię: Miasto w mieście, czyli Stary Browar w Poznaniu

Wzrost odnotował z kolei Henryk Stokłosa. Mimo ciągnących się od paru lat procesów o zanieczyszczanie środowiska i korupcję, przedsiębiorca i senator zarobił prawie 300 mln złotych, dzięki czemu przeskoczył o pięć pozycji w górę - z 21. na 16.

Bracia Likusowie spadli z 24. na 25. pozycję, nie stracili jednak nic z majątku wycenianego na miliard złotych. Najnowsze inwestycje w Warszawie pozwalają zaś sądzić, że do przyszłego roku suma ta jeszcze wzrośnie. Zmniejszył się natomiast majątek Ryszarda Krauze. Z ponad miliarda złotych, który rok temu zapewnił biznesmenowi 22. lokatę, zostało 815 milionów. W rankingu najbogatszych Krauze odnotował spadek na 29. pozycję.

Czytaj też: Ojciec Rydzyk w setce najbogatszych Polaków!

O sześć oczek w górę, z 51. na 45., przesunął się Adam Bachleda-Curuś z synami. Majątek najbogatszych górali powiększył się o 65 mln zł i wynosi dziś 485 mln. Aż 70 mln zł zarobili natomiast małżonkowie Irena Eris i Henryk Orfinger. Potentaci branży kosmetycznej z majątkiem szacowanym na 420 zł awansowali z 62. na 54. pozycję.

Legenda polskiej przedsiębiorczości Roman Kluska, który obecnie zajmuje się już nie komputerami, a produkcją zdrowej żywności, utrzymał majątek wartości 300 mln zł. W rankingu przesunął się nieznacznie z 68. na 69. miejsce. Na koniec warto odnotować, że po raz pierwszy w rankingu z 94. pozycją znaleźli się małżonkowie: Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski-Lanckoroński z majątkiem szacowanym 150 mln zł. Energia, z jaką oboje działają w biznesie, a także korzystne koneksje, zapowiadają konsekwentne awanse tej pary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Byli w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

POZA NAWIASEM

Bez obrazy, ale są to ludzie poza nawiasem normalności każdego z nas. Interesująca byłaby o nich książka przywracająca im nasz wymiar - ludków goniących za marchewką zbyt małą, żeby się nią dostatecznie nakarmić i zbyt dużą, żeby z niej zrezygnować. Najmniej interesujące jest to, jak doszli do tej forsy. Po co to komu, skoro i tak nie da się tego bardziej masowo powtórzyć? Ciekawe byłoby poznać ich od tej naszej, normalniejszej strony. Zwyczajnych trosk, nieporadności wobec czegoś, co jest poza i ponad nami, zadumy nad losem, życiem. POZA KASĄ - jacy są?
Idę o zakład, że identyczni, jak większość z nas.

Lepiej trafili.
Szybciej zrozumieli.

Zwyczajny los człowieka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.