Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10192 miejsce

Kulesza, Buzek i Kulig zagrały zakonnice w filmie "Niewinne". Zobacz zwiastun filmu (wideo)

Joanna Kulig, Agata Kulesza i Agata Buzek zagrały w filmie "Niewinne" wyreżyserowanym przez Anne Fontaine, autorkę „Coco Chanel”. Trafi on do kin 11 marca.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeOparty na prawdziwej historii najnowszy obraz Anne Fontaine, autorki pamiętnych „Coco Chanel” i „Dziewczyny z Monaco”. Zrealizowany w całości w Polsce film, z udziałem znakomitych polskich aktorek (m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig, Elizy Rycembel i Anny Próchniak). Film zyskał przychylność krytyków i znalazł się w rankingu 10 najważniejszych tytułów Sundance według Vogue Magazine. Był chwalony za „hipnotyzującą rolę Agaty Buzek” (hollywoodreporter.com) i „fenomenalną kreację Agaty Kuleszy” (Screendaily). Oraz za „doskonały scenariusz” (thefilmstage.com), „olśniewające piękno” i „malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem” (christianitytoday.com).

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru.

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wczoraj TVP 1 wznowiła spektakl a właściwie film z 2007 r. w reż tragicznie zmarłego p. Wrony o młodziutkiej bojowniczce AK i byłem pod wrażeniem kreacji młodej aktorki Joanny Kulig i tego dzieła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.