Facebook Google+ Twitter

Kulinarne hity firmowych wigilii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-18 12:50

Grudzień to czas przedświątecznych spotkań firmowych. Co w tym roku trafi na wigilijne stoły? Kucharze oraz dietetycy sieci restauracji Sodexo zapewniają, że nie zabraknie znanych postnych potraw, a wśród nich pierogów z kapustą i grzybami!

Choć tradycyjna polska kuchnia coraz częściej konkuruje z nowymi trendami kulinarnymi, święta są czasem, w którym tylko nieliczni decydują się na eksperymenty. Z danych Sodexo, właściciela ponad 70 restauracji w Polsce wynika, że podczas tzw. christmas party największym zainteresowaniem cieszą się znane z domowych wigilii świąteczne potrawy. Oprócz zupy grzybowej z łazankami Polacy chętnie sięgają po barszcz czerwony z uszkami, pieczone mięsa, śledziki i postną kapustę. Z deserowego menu zwykle wybierają kluski z makiem oraz makowiec. Jednak na firmowych eventch od lat hitem są po pierogi z kapustą i grzybami.

„W restauracjach Sodexo, już od jesieni, doświadczeni Managerowie w porozumieniu z Szefami Kuchni, przygotowują bogatą ofertę wigilijną, która podobnie jak ta codzienna, w naszych restauracjach, jest odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów. To właśnie dlatego na wigilie oprócz ulubionych pierogów planujemy różnorodne potrawy – od klasycznych, przygotowywanych według tradycyjnych receptur, po nowoczesne, pełne nieoczekiwanych smaków” – powiedział Rafał Głowacki, Dyrektor Usług Prestige w Sodexo Polska.

Kulinarna świadomość Polaków rośnie z roku na rok i chociaż coraz częściej szukamy nowych smaków, to przy wigilijnym stole nie ulegamy modzie i nadal lubimy sięgać po tradycyjne polskie potrawy.

O Sodexo
Grupa Sodexo, światowy lider w zakresie usług podnoszących Jakość Codziennego Życia, od chwili założenia firmy przez Pierre’a Bellon’a w 1966 roku, jest strategicznym partnerem dla firm i instytucji, które kładą nacisk na efektywność, lojalność i dobre samopoczucie pracowników oraz partnerów biznesowych. Z wielką pasją 420 000 pracowników Sodexo w 80 krajach, każdego dnia projektuje, zarządza i dostarcza unikalne usługi w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości (Sodexo On-site Services) oraz w zakresie kompleksowych usług motywacyjnych (Sodexo Benefits and Rewards Services) obsługując każdego dnia 75 milionów konsumentów na całym świecie.
(Natalia Szymczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.