Facebook Google+ Twitter

Kulisy afery stoczniowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 09:19

"Rzeczpospolita" ustaliła, że afera stoczniowa, w której - według pierwszych doniesień - przewijają się nazwiska polityków PO, polegała na wyprowadzaniu pieniędzy z upadających stoczni za pośrednictwem ich spółek-córek.

Gazeta informuje, że mogło chodzić o sprzedawanie tych firm, które były jednocześnie wierzycielami stoczni,  / Fot. Leszek Szymański PAPosobom fizycznym za niewielkie pieniądze. Zaraz po transakcji stocznia spłacała swoje zobowiązania, a kupujący zyskiwał kilkakrotnie więcej, niż zapłacił za spółkę.
Według "Rzeczpospolitej" Centralne Biuro Antykorupcyjne bacznie przyglądało się też roli, jaką w sprzedaży aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowej i Stoczni Gdynia odegrał Abdul Rahman El Assir, libański handlarz bronią, były pośrednik Bumaru, polskiego giganta zbrojeniowego.

Rzeczpospolita pisze, że wśród polityków Platformy Obywatelskiej, którzy występują w dokumentach CBA związanych z aferą stoczniową, jest między innymi minister skarbu Aleksander Grad i były już wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, odwołany po ujawnieniu afery hazardowej.

Po otrzymaniu dokumentów CBA, kancelaria premiera złożyła zawiadomienie do prokuratury, uznając że zgromadzone dowody wskazują na popełnienie przestępstwa. Jednocześnie urzędnicy Donalda Tuska uznali, że szef CBA mógł już wcześniej powiadomić śledczych o sprawie i oskarżyli go w prokuraturze o niedopełnienie obowiązków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Co następne?
Ciężko stwierdzić. Eureko, KGHM?
A ile mniejszych przekrętów w ogóle nie jest wykrywanych? Aż strach pomyśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, co będzie następne? W Szczecinie co jakiś czas słychać o "nieprawidłowościach" związanych z lokalną PO, było jasne, że na szczeblu krajowym nie będzie inaczej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 11:00

Proszę następna. Ile jeszcze?

Czy Rzepa nie odgrywa się za kretyński przytyk "gadzinówka....)

Platformiana Obłudo dokąd ty zaprowadzisz....

Już wymiękają moi Znajomi -że sie pomylili z tą partią, ze głosowali na ideologicznych zamordystów, oczywiście że nie wszystkich i w tej partii są porządni ludzie. Znajomi byli po paru kieliszkach, czujniki kontrolne siadły, jak czynności śledcze i mogli sobie pozwolić na więcej

Jutro wrócą do swych normalnych zajęć i w stanie już trzeźwym będą znów za swoim wodzem i obietnicami. Wierzą w cud wyborczy, ze zagłosuje sie znów na hasełko "By żyło się lepiej. Wszystkim" (vide program wyborczy PO)

Czekać na potwierdzenie prasowych doniesień

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna? No nieźle, tempo szybsze niż za ostatnich rządów SLD.

Wyszło szydło z worka...
Oj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.