Facebook Google+ Twitter

Kulisy katastrofy smoleńskiej wg autorów "Ostatniego lotu"

Podpułkownik Paweł Plusnin to jeden z trzech kontrolerów pracujących 10.04.2010 roku na wieży lotniska Siewiernyj, wg autorów "Ostatniego lotu" najdelikatniej na próbę lądowania Tu154M zareagował zdaniem: "Niech spier...ą, po co oni tutaj?"

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Polish_Air_Force_Tupolev_Tu-154_Dmitry_Karpezo-2.jpg&filetimestamp=20100413201832 / Fot. Fot. Dmitry Karpezo, Licencja GNU FDLNewsweek podaje fragmenty ustaleń dziennikarzy śledczych, autorów książki "Ostatni lot - Kulisy katastrofy smoleńskiej".

Z dziennikarskich ustaleń śledczych wynika, iż piloci Tupolewa popełnili serię błędów następujących kolejno po sobie, które bezpośrednio przyczyniły się do katastrofy samolotu prezydenckiego z 95 innymi pasażerami na pokładzie.

"... Kadłub został w momencie uderzenia spłaszczony ciężarem znajdującego się nad nim centropłatu z paliwem i wszystkiego, co było schowane w luku bagażowym. Potworna siła zmasakrowała głowy pasażerów...".

Dziennikarzom udało się także dotrzeć do rosyjskich informatorów, którzy twierdzą, że część winy za spowodowanie katastrofy smoleńskiej ponoszą również trzej pracownicy wieży kontrolnej z lotniska Siewiernyj, którzy feralnego 10.04.2010 roku pełnili służbę. Byli to pułkownik Nikołaj Krasnokucki, podpułkownik Paweł Plusnin oraz major Wiktor Ryżenko.

"Baliśmy się skandalu dyplomatycznego. Wiecie jak prezydent Kaczyński był nastawiony do Rosjan. Jaki miał charakter. Nie przypuszczaliśmy, że macie tak niewyszkolone załogi" - mówi anonimowy rozmówca z Rosji.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Katastrofa_w_Smoleńsku.jpg&filetimestamp=20100507114635 Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5 / Fot. Fot. Bartosz Staszewski (www.prsteam.net)
"Smoleński lot ku katastrofie". TVP szykuje film na rocznicę tragedii

Od jutra w internecie raport MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej

Polska napisze własny raport na temat przyczyn katastrofy Tu-154

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

lucja zdybel
  • lucja zdybel
  • 29.01.2011 00:36

gadzinowka saczy jad.wczoraj widzialem porownanie wyczynu pijaczkow do smolenskiej katastrofy .Teee.....rozenblaum czy jak tam sie maskujesz kopa w dupe i spadaj do izraela /przed tem sie obrzezaj/gdzie ty masz czesc?ty sprzedajna szujo michnikowska

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grześ
  • Grześ
  • 17.01.2011 09:41

O jakiej wierzy mówimy na lotnisku Siewiernyj - widzieliście zdjęcia tej budki , jaki tam mógł być sprzęt , tym bardziej , że lotnisko było przeznaczone do likwidacji. Czy nasi o tym nie wiedzieli ? Teraz udają głupków i chcą zwalić winę na Rosjan - trzeba było jechać pociągiem , tak samo trzęsie i buja i wypić można , tylko lądowanie jest pewniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Aviator
Zastanawiam się, jaki Pan ma cel w prowokowaniu pyskówek pod tekstami dotyczącymi katastrofy w Smoleńsku. Tak czy owak, to skuteczny sposób na rozmycie dyskusji i odwrócenie uwagi czytelników od istoty sprawy. Winni tej tragedii (kim by nie byli) powinni być Panu wdzięczni:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aviator, mam nadzieję, że jak się tak wygadałeś, to przynajmniej Ci się lepiej spało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.