Facebook Google+ Twitter

Kulisy realizacji filmu „Korczak” - prelekcja Agnieszki Holland

W sobotę 20 kwietnia br. w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie odbędzie się prelekcja Agnieszki Holland – polskiej reżyserki filmowej i teatralnej oraz scenarzystki filmowej.

Agnieszka Holland / Fot. źródło: www.polonia.skW sobotę 20 kwietnia br. na Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie odbędzie się prelekcja Agnieszki Holland – polskiej reżyserki filmowej i teatralnej oraz scenarzystki filmowej. Podczas spotkania uczestnicy poznają kulisy powstania filmu, pt. „Korczak” (1990). Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się co wyjątkowego, zdaniem autorki scenariusza, jest w tej historii, jaki jest jej stosunek do kwestii w poruszanych w filmie, jakie trudności napotkali twórcy filmu w trakcie jego realizacji oraz czemu film wzbudził takie kontrowersje?

Dodatkowo, podczas wydarzenia odbędzie się pokaz filmu. Kto zna życiorys Korczaka, ten będzie chłonął każdą scenę filmu, bo autorka scenariusza, Agnieszka Holland, stworzyła przejmującą i wielowątkową historię, ukazującą Korczaka w pełnej krasie. Film porusza i przywołuje wiele wspomnień…

Spotkanie odbędzie się podczas konferencji pn. „Myśl Janusza Korczaka inspiracją dla edukacji XXI wieku” zorganizowanej z okazji XX-lecia Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie oraz przyjęcia patrona w osobie Janusza Korczaka.

Szczegółowy program wydarzenia: http://www.wsptwp.eu/pl/12179.html

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na adres: przestrzenrozwoju@wsptwp.eu lub pod nr tel. 603 630 857.Patronat nad wydarzeniem objęli Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka i Art-Imperium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.