Facebook Google+ Twitter

Kulisy Szczecin Rock Festivalu

Trwają przygotowania techniczne do Szczecin Rock Festivalu. Już wkrótce powstanie zadaszona scena i zamontowane zostanie na niej specjalistyczne oświetlenie. Murawę stadionu Pogoni im. Floriana Krygiera pokryją ochronne panele.

Logo Szczecin Rock Festival 2009 / Fot. Materiały prasowe Szczecin Rock Festival 2009W nadchodzących dniach Stadion Pogoni im. Floriana Krygiera, na którym odbędzie się festiwal, zostanie przygotowany do przyjęcia wielotysięcznej widowni i ugoszczenia gwiazd. Na jego murawie powstanie scena, garderoby dla artystów, miasteczko gastronomiczne i namiot dla prasy.

Trochę szczegółów technicznychMontaż zadaszonej sceny, o rozpiętości ponad 40 m i wysokości przekraczającej 15 metrów, potrwa trzy dni. Powierzchnia podestu scenicznego wyniesie 360 m kw., a zadaszonego zaplecza technicznego 130 m kw.. Ważące 38 ton elementy zostaną dostarczone przez a cztery tiry, a za budowę odpowiedzialnych jest 16 monterów i techników. Scenę oświetli sprzęt o mocy 420 kW, który zajmuje dwie ciężarówki. Montażem i obsługą ponad 200 lamp i 104 ruchomych głowic zajmie się 12 osób. Powstaną również 12-metrowe wieże dźwiękowe, niezbędne do prawidłowego nagłośnienia imprezy oraz rusztowanie pod ekran diodowy (42 m kw.), na którym z najdalszych sektorów będzie można widzieć szczegółowo koncerty.

Za scenę, oświetlenie festiwalu i multimedia odpowiedzialni są Mariusz Maniewski oraz Siergiy Czernikow ze spółki ATM System, która jest częścią ATM Grupy S.A.
"Szczecin Rock Festival to bardzo duże przedsięwzięcie techniczne. Do kompleksowej obsługi sceny, oświetlenia i multimediów przygotowujemy się od 2 miesięcy. Skoordynowanie riderów wszystkich zespołów, pracy na podestach scenicznych i poza sceną to ogromne wyzwanie" – powiedział Siergiy Czernikow.

Murawie nie stanie się nic złego


Istotną kwestią jest zabezpieczenie murawy stadionu. W tym celu przy pomocy wózków golfowych, widłowych i innych specjalnych pojazdów, których koła nie uszkodzą trawy, zostaną rozłożone 3 rodzaje paneli. Aby murawa nie odniosła szkód, może być przykryta tylko 3 dni, dlatego jej montaż i demontaż musi być przeprowadzony bardzo szybko – zajmie w sumie jeden dzień. Zajmie się nim 26 osób, które najpierw ułożą panele pod scenę, następnie tymczasową drogę między sceną a mikserem (wieżą techniczną), po czym przykryją całą powierzchnię murawy.

Maria Uerlings, prezes firmy eps sp. z.o.o. odpowiedzialnej za zabezpieczenie powierzchni boiska oraz dostarczenie barierek stwierdziła:
"Bardzo cieszymy się, że organizatorzy Szczecin Rock Festival zaprosili nas do współpracy. Mamy doświadczenie w przygotowywaniu wielkich koncertów, a produkty, które wykorzystamy w Szczecinie, znajda się także na wielu innych imprezach w Polsce".

Posłuchaj gwiazd na stronie festiwalu


Na oficjalnej stronie Szczecin Rock Festiwal szczecinfestival.com uruchomiono internetową stację radiową Szczecin Rock Festiwal 2009, która prezentuje utwory wszystkich festiwalowych wykonawców.

Na festiwalu, który potrwa od 24 do 25 czerwca, wystąpią: Manic Street Preachers, Limp Bizkit, Chris Cornell (wcześniej wokalista Soundgarden i Audioslave), Kaiser Chiefs, Happysad, Hey, Izrael, Myslovitz, Coma i Lipali.

Wykorzystano materiały prasowe Szczecin Rock Festival 2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

szkoda, że nie mogę udać się na ten festiwal, przy takiej obsadzie to prawdziwa przyjemność:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.