Facebook Google+ Twitter

Kulisy Teatru Rozrywki odsłonięte!

Teatr Rozrywki w Chorzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (27.03), po raz kolejny uchylił rąbka tajemnicy, szczególnie na temat pracy osób, których na co dzień nie widać na scenie. Tematem przewodnim spotkania był kostium.

Teatr Rozrywki / Fot. Magdalena FoltysWszystkich odwiedzających teatr przywitał Dyrektor Naczelny i Artystyczny Dariusz Miłkowski.
- Dzisiaj w teatrze widzowie mogą robić wszystko - powiedział. Dotyczyło to m.in. robienia zdjęć i filmowania, co podczas spektakli jest zabronione.

Dyrektor mówił, że świadomie w wystroju foyer i na sali teatralnej dominuje czarny kolor, ponieważ umożliwia to osobom wyciszenie i odcięcie się od zaganianego świata, a szczególnie jest ważne we właściwym oświetleniu spektakli. Aktorzy grający na wyjazdach, m.in. w Warszawie w Teatrze Polskim, nie mogą przyzwyczaić się do sali pomalowanej na biało.

Można było się dowiedzieć i samemu zaobserwować jaką ważną rolę podczas spektaklu ogrywa właśnie światło. W Teatrze Rozrywki zamontowanych jest ponad 260 reflektorów. Niektóre mają nawet do 2000 watów. Światłem można zrobić i pokazać wszystko, co chce przekazać reżyser widzowi.
- Można stworzyć atmosferę mroczną, ale również śmieszna i wesołą – dodaje Marek Mroczkowski, specjalista od światła.

Na scenie Teatru Rozrywki zamontowana jest scena obrotowa, jednak aby dobrze działa i nie zacinała się, musi być idealnie równe podłoże, z czym na Śląsku są problemy ze względu na szkody górnicze.
kostium / Fot. Magdalena Foltys
Zebrani zostali podzieleni na grupy, które wraz z przewodnikiem zwiedzały niedostępne na co dzień miejsca, zaczynając od sceny, gdzie można było dotknąć scenografii, która wygląda na bardzo masywną, a w rzeczywistości zrobiona jest z bardzo lekkiego i delikatnego materiału. Dalej można było zobaczyć sale balową oraz prób orkiestry, gdzie można było zagrać na instrumentach.

Końcowym etapem wycieczki po teatralnych zakamarkach, była możliwość pomalowania sobie twarzy w różne wzory.

Osoby, którym nie udało się wybrać do Teatru Rozrywki, mają kolejną szansę już za rok, aby poznać jego tajniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.