Facebook Google+ Twitter

Kulomiot Tomasz Majewski ambasadorem akcji "Szkoła bez przemocy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-24 08:39

Mistrz olimpijski w pchnięciu kulą został ambasadorem akcji "Szkoła bez przemocy". Tomasz Majewski powiedział w "Sygnałach Dnia", że jego misją będzie zachęcanie młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu, co ma być przeciwwagą dla wyładowywania agresji.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że każdy człowiek powinien odkryć w sobie jakąś pasję. W jego opinii najtrudniejszym etapem dla młodych ludzi jest właśnie odkrycie w sobie fascynacji. Złoty medalista z Pekinu uważa, że aktywność fizyczna jest bardzo dobrą alternatywą dla przemocy, która jest coraz powszechniejsza w polskich szkołach.

Tomasz Majewski powiedział, że sport jest dla niego najważniejszy. Uważa, że dobrze wybrał swoją drogę życiową - choć, jak przyznaje, ma dystans do sportu, który już uprawia od 13 lat. Podkreślił również, że jego sukcesy zbiegły się z pasmem powodzenia polskiej lekkoatletyki. Jednak, jak podkreślił, aby zwiększyć szanse naszych sportowców pilnie potrzebny jest stadion przeznaczony na dyscypliny "królowej sportu".

Mistrz olimpijski zapowiedział również, że w tym sezonie będzie starał się przekroczyć w rzucie kulą linię 22 metrów.

Grupa Wydawnicza Polskapresse jest patronem "Szkoły bez przemocy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.