Facebook Google+ Twitter

Kultowe pismo o grach Secret Service znika z rynku. Zastąpi go "Pixel"

Pismo "Secret Service" zostało reaktywowane po 13 latach nieobecności na rynku. Po wydaniu dwóch numerów ponownie znika ze sklepowych półek. Pod koniec stycznia ukaże się kolejny numer, ale już pod nowym tytułem "Pixel".

 / Fot. screen/ https://www.facebook.com/pixelthemagazinePowrót na rynek jednego z najważniejszych drukowanych magazynów o grach był wielkim wydarzeniem. Został reaktywowany po udanej zbiórce funduszy na ten cel - udało się zebrać aż 284 110 złotych. Pierwszy numer pojawił się we wrześniu, po dwóch miesiącach - drugi. Łącznie na rynku miało pojawić się sześć numerów.

Wydawca "Secret Service" wydał w tej sprawie oświadczenie: "Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki "Secret Service". Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem "Secret Service". Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu". I dodaje: "To jednak tylko koniec pewnego etapu. W dalszym ciągu będziemy wydawać magazyn poświęcony kulturze gier wideo, zgodnie z wizją jaką przedstawialiśmy dotychczas. Czasopismo tworzyć będzie ten sam lub bardzo zbliżony skład redakcyjny, z Piotrem Mańkowskim jako redaktorem naczelnym. Zostaje z nami też cała załoga, dzięki której magazyn się ukazuje" - czytamy na facebooku.

Zobacz także: Wiedźmin 3. Dziki Gon znowu opóźniony. Gra trafi na rynek dopiero w maju

Magazyn będzie wydawany pod nazwą "Pixel. Kultura Gier Wideo". Ma być miesięcznikiem i posiadać wersję elektroniczną, a także własną stronę internetową. Ci, którzy wsparli akcję reaktywowania Secret Service, otrzymają kody umożliwiające darmowy dostęp do najbliższego wydania. Ci, którzy przeznaczyli na ten cel więcej pieniędzy otrzymają miesięcznik w wersji papierowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.