Facebook Google+ Twitter

Kultowo-komediowy ENEMEF - recenzja z nocy filmowej

W nocy z 22 na 23 marca w Multikinie zorganizowano kolejny ENEMEF. Tym razem na filmową noc przygotowano polskie kultowe komedie: „Hydrozagadka”, „Miś”, „Rejs” oraz „Seksmisja”. W kinie na Woli nie pojawiło się jednak wielu chętnych.

 / Fot. Multikino„Hydrozagadka” to komedia w reżyserii Andrzeja Kondratiuka o dość specyficznym humorze, parodiująca zachodnie filmy o superbohaterach. Tytułową zagadkę stanowi niewyjaśnione znikanie wody w Warszawie, którą to zajmuję się profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski). Do pomocy wzywa on Asa (Józef Nowak) – polskiego supermana lat 70-tych. Oczywiście nasz bohater musi mieć godnego przeciwnika, którym jest „bezwzględnie inteligentny” doktor Plama (Zdzisław Maklakiewicz), współpracujący z tajemniczym maharadżą Kaburu (Roman Kłosowski). Sam plan złego doktora jest równie groteskowy co niektóre zwroty akcji w tym filmie, chociaż mogą one rozbawić widza.


Następnie na ekranie zaprezentowano film, który powszechnie uważany jest za kultowy - „Misia” Stanisława Barei. Jest on zbiorem sytuacji obrazujących absurdy życia w PRL-u. W filmie przedstawiony jest „wyścig” Ochódzkiego z żoną, komu pierwszemu uda się wyjechać do Londynu i podjąć ich pieniądze z banku. Po tym jak żona niszczy paszport Ochódzkiego, a jak wiadomo w czasach PRL-u nie było tak łatwo otrzymać nowy, wpada on na skomplikowany i bardzo przewrotny pomysł w jaki sposób udać się za granicę. „Miś” to komedia będąca satyrą na życie i kombinacje w ówczesnej Polsce. Liczne gagi z filmu są znane bardzo szerokiej publiczności, nawet wśród ludzi, którym nie zdarzyło się jeszcze go obejrzeć. Zabawna, pełna sarkastycznego humoru komedia, jednocześnie dająca do myślenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.