Facebook Google+ Twitter

Kultowy program znika z rynku

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów do odtwarzania muzyki po ponad 15 latach znika z rynku. "Strona winamp.com oraz wszelkie usługi z nią związane przestaną być dostępne 20 grudnia." - czytamy na oficjalnej stronie Winampa.

Winamp znika z rynku 20 grudnia 2013 / Fot. brakStrona Winamp.com i wszelkie usługi z nią związane przestaną być dostępne od 20 grudnia 2013 roku. W związku z tym nie będzie możliwe pobranie odtwarzacza multimedialnego Winamp. Prosimy ściągnąć najnowszą wersję programu przed datą zamknięcia serwisu. Dziękujemy za wspieranie nas przez 15 lat. - brzmi oświadczenie.

Pierwsza wersja tego programu, umożliwiającego odtwarzanie plików w formacie mp3, pojawiła się 21 kwietnia 1997 roku. Interfejs składał się tylko z okna zawierającego przyciski play, stop, pause oraz unpause. Z biegiem miesięcy aplikacja szybko się rozwijała i już niedługo potem wydana została wersja przypominającą obecne.

Analitycy są zaskoczeni posunięciem koncernu AOL, który jest właścicielem Winampa. Program przynosił rocznie ponad 6 milionów dolarów zysku oraz posiadał ogromną rzeszę fanów na całym świecie. AOL uznał jednak, że era plików mp3 powoli się kończy, a Winamp nie ma szans rywalizować m.in. z iTunes oraz serwisami streamingowymi jak Spotify czy Deezer.

Obecną wersję oznaczoną jako 5.66 mozna pobrać ze strony producenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.