Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17676 miejsce

Kultowy zespół Aya RL wydał reedycję albumu "Nomadeus"

Już od dzisiaj na półkach muzycznych sklepów można wypatrywać reedycji krążka "Nomadeus" wydanego przez zespół Aya RL dziewiętnaście lat temu. Na płycie znalazł się premierowy utwór "AYA", który nie był jeszcze nigdy publikowany.

Nomadeus - okładka albumu Aya RL / Fot. materiały prasowe"Nomadeus" to wydana przez zespół Aya RL w 1994 roku płyta science-fiction, opowiadająca o dwóch rodach przybyszów z innych planet - Calmagonach i Nomadeusach. Opowiada językiem stworzonym przez członków zespołu. Muzyka oparta jest na najnowszych ówczesnych światowych technologiach nagraniowych i kompozycyjnych. W przypadku AYI jest to wynikiem logicznej drogi rozwoju zespołu. Dążeniem grupy zawsze było robienie "nowej" muzyki. Na tym etapie brzmienie zespołu mieściło się w nurcie określonym jako ambient, trance, ethno - jest to muzyka elektroniczna, wykorzystująca akustyczne brzmienia i przestrzenie ziemskie i kosmiczne, sięgająca dalekiej przeszłości, która staje się przyszłością. Wyzwala instynkty pierwotne i dąży do zakamarków Wszechświata.

Przesłaniem zawartym na płycie muzycy pragną podkreślić, iż Człowiek - mieszkaniec Ziemi - jest nie tylko częścią społeczeństwa określonego miejscem jego przebywania na Planecie, uwarunkowaniami historycznymi, religijnymi, politycznymi itd., ale przede wszystkim jest cząstką wszechświata, jednostką odpowiedzialną za losy swojej Planety przed innymi cywilizacjami kosmosu.

Twórcy "Nomadeusa" próbują osiągnąć nowy, inny stan świadomości, który pozwala na tworzenie sztuki nieograniczonej przynależnością rasową, narodową i społeczną. Przekonania polityczne i religijne przestają być dla nich źródłem inspiracji. Bariery językowe i kulturowe nie mogą być ograniczeniem polotu fantazji.

Muzyka zawarta na albumie "Nomadeus" jest próbą przekazania świadomości na pozór abstrakcyjnej, w rzeczywistości zaś tkwiącej głęboko w naturze każdej nowonarodzonej istoty ludzkiej. U jej podstaw leży wszechogarniająca harmonia wszechświata, gdzie przemoc i agresja, uprzedzenia rasowe i seksualne stają się pojęciami abstrakcyjnymi.

Reedycja albumu "Nomadeus" zawiera premierowy utwór "AYA", który nagrany został w studiu AYA w Warszawie przez Igora Czerniawskiego i Jarka Lacha pod koniec prac na krążkiem "Nomadeus", jednak do tej pory nie został jeszcze nigdzie opublikowany. nagrany w lipcu 1994r. Utwór nigdy dotąd nie był publikowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.