Facebook Google+ Twitter

"Kultura 60+" na Lubleszczyźnie

"Pierwszy weekend jesieni, weekend seniora" - pod tym hasłem w ostatni weekend września odbyła się ogólnopolska akcja "60+". Jej organizatorem już po raz drugi było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 / Fot. mat. organizatoraPrzedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chęć uczestnictwa w projekcie wyraziło około 170 instytucji. Głównym celem akcji "60+" jest zachęcanie seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Przede wszystkim mają im to ułatwić różnorodne oferty m.in. warsztaty, wycieczki z przewodnikami oraz bezpłatne wejścia.

Lubelszczyzna również brała aktywny udział w całej imprezie. Nie tylko stolica województwa lubelskiego, ale również i inne miasta z regionu przygotowały kilka interesujących ofert.

Bezpłatnie można było wejść między innymi do oddziałów Muzeum Lubelskiego. Z kolei na Zamku Lubelskim odbyło się spotkanie zatytułowane "Romańska wieża zamkowa i gotycka Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie - najstarsze i najcenniejsze zabytki regionu lubelskiego". Natomiast w Nałęczowie w Muzeum im. Stefana Żeromskiego kuracjusze sanatoriów czytali listy Bolesława Prusa. Pięć wejściówek otrzymali także seniorzy, którzy wybrali się na koncert pt. "Walewska i Grudzień" do Filharmonii Lubelskiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.