Facebook Google+ Twitter

Kultura do uporządkowania

Dzięki portalowi Listal.com każdy z nas wreszcie będzie miał okazję uporządkować swoje ulubione filmy, muzykę, aktorów, reżyserów itp. Gdy wszystko już podzielimy na odpowiednie listy, będzie można przedstawić je światu.

 / Fot. LogoPortal Listal.com to interesujące zjawisko na tle innych stron społecznościowych, które możemy znaleźć w internecie. Jak większość z nich cechuje się łatwością użytkowania i przejrzystością. Jednak największy nacisk położono nie na jego "społecznościowość" tylko na indywidualizację poszczególnych użytkowników.

Każdy może założyć własny profil, który layoutem przypomina ten z portalu myspace.com. Po opublikowaniu avatara (choć ten krok można pominąć) bez dodawania zbędnych informacji możemy już buszować po portalu. Esencją całej rozrywki są tutaj listy. Możemy tworzyć własne rankingi poprzez ręczne wyszukiwanie wszelkiego rodzaju tytułów czy osób. Drugi sposób na tworzenie własnych list to przeglądanie list autorstwa innych użytkowników. W trakcie analizowania listy innego użytkownika możemy ocenić przedmioty, które znajdują się na liście a także wyświetlić indywidualne profile dla każdego filmu, reżysera, muzyka, płyty i aktora.

Tworzenie list sprawia sporą frajdę. Chyba najlepiej tworzyć własne rankingi przeglądając listy tematycznie zbliżone naszym u innych użytkowników. Największy problem pojawia się gdy trzeba samemu utworzyć listę pokroju - "Lista moich ulubionych filmów science-fiction". Do głowy przychodzi jeden tytuł, dajemy mu ocenę 10 i nagle zapominamy o innych. Dlatego przeglądanie rankingów innych użytkowników oraz ocenianie ich pomaga w budowaniu własnej bazy danych i odświeżaniu pamięci, która jak wszyscy wiemy bywa zawodna.

Portal Listal.com to bardzo ciekawa inicjatywa. Przyda się wszystkim wielbicielom muzyki, filmu oraz gier. Gdy ktoś tak jak ja ogląda rocznie spokojnie ponad 100 filmów, ciężko jest mu zapamiętać wszystkie tytuły a tym bardziej ocenić je i wystawić im krótką recenzję. Portal Listal.com umożliwia wszystkie ww. czynności. Co więcej, staje się pomocny gdy ktoś chce zapoznać się z twórczością jakiegoś konkretnego muzyka lub reżysera - rankingi umieszczone w jego profilu na pewno podpowiedzą, od którego filmu/płyty zacząć swoją przygodę z twórczością artysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.