Facebook Google+ Twitter

Kultura gry on-line. Dwa słowa o etykiecie graczy

Powstanie sieciowych gier online umożliwiło graczom z całego świata nawiązywanie kontaktów, prowadzenie wspólnych interesów w grze i wymianę informacji. Nie wszyscy jednak potrafią wykazać się wysokim poziomem kultury w rozgrywce.

 / Fot. Juan Pablo Olmo (Attribution 2.0 Generic CC BY 2.0)Rzeczywistość jest taka, że gry sieciowe przyzwalają na niezwykłą bezduszność, prostactwo, brak uczciwej gry, niezdrową rywalizację, a także krocie innych nagannych nawyków. Większość zawodników, także starszych, nie ma wyboru - musi tolerować żałosne maniery i brak wyczucia dziecinnie zachowujących się graczy. Wszyscy życzą sobie tego, by zachować kompletną anonimowość w sieci. Jest to ich przywilej i trudno dyskutować o możliwości jego odebrania. Niektórzy mogą się mocno emocjonalnie zaangażować w gry online, lecz to nie uzasadnienie, żeby odstąpić od podstaw dobrego zachowania. Postarałem się w niniejszym artykule zaprezentować zestaw zasad dotyczących gry sieciowej, skierowanych również dla Ciebie, drogi graczu.

1. Oszukiwanie innych graczy jest często poparte wnioskiem, że nie można odnieść zwycięstwa bez stosowania przekrętów. Tymczasem użytkownik, który takich praktyk nie używa jest zdolny czerpać jeszcze większą satysfakcję ze zwycięstwa. Jeśli powodzenie jest tak zasadnicze dla Ciebie, podpatruj użytkowników, którzy dominują. Co się stanie, jeżeli Twoi rywale pokażą Tobie, iż miejsce w innej grze jest lepszą drogą, niż kantowanie w bieżącej?

2. Pokpiwanie z pokonanych, chlubienie się dokonaniami umacniane przekleństwami, a także afektem zrobi z każdego dzieciaka. Właściwe emocje zastosowane we właściwej chwili mogą być piękną rzeczą.

3. Nie musisz forsować dostępnego w aplikacji mechanizmu wymiany komunikacji ogłoszeniami, że reflektujesz zbyć pewien przedmiot. Skoro ludzie nie są czymś takim zaciekawieni, nie forsuj ich co kilka sekund do czytania ciągle tego samego tekstu. Poczekaj trochę. Kto wie, może wówczas zalogują się inni. Nie posługuj się tekstami, złożonymi z samych dużych liter na czacie. To naprawdę zły zwyczaj. Żaden człowiek nie chce, by na niego krzyczano.

4. Nikt z początkujących nie może wiedzieć wszystkiego. Nonsensem jest oczekiwanie od każdego użytkownika obeznania z każdym niuansem gry bez pomocy innych. Nie zapominaj, że Ty wcześniej również się uczyłeś.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.