Facebook Google+ Twitter

Kultura kierowców

Pięknie ośnieżone drzewa i promienne słońce sprawiają, że zachwycamy się zimą. Niestety, dla Warszawiaków czekających na przystankach autobusowych zachwyt ten nie trwa zbyt długo, a powód jest prozaiczny - chlapa.

Zgodnie z wczorajszymi prognozami pogody opady śniegu nie ominęły naszego kraju. I jak to w przyrodzie bywa, śnieg pod wpływem ciepła szybko zamienia się w chlapę, która później zalega na chodnikach i ulicach naszych miast. Niestety, warszawscy kierowcy nie zwracają na to uwagi. Dla nich liczy się tylko jedno: jak najszybciej dojechać do wyznaczonego celu. Zapominają o przechodniach i ludziach czekających na autobusy, tramwaje. Dziś w przeciągu dziesięciu minut na przystanku autobusowym przy Dworcu Zachodnim czekający na autobus zostali ochlapani cztery razy. I zapewne takich miejsc w całej Polsce jest znacznie więcej.

Pytanie tylko gdzie się podziała wyobraźnia kierowców? Czy czują się całkowicie bezkarni? A może nas, jeżdzących autobusami, uważają za kogoś gorszego? Czy naprawdę nie mogliby zjechać na inny pas, albo chociaż zwolnić? Oczywiście mogą pojawić się głosy kierowców, że winni są piesi, bo nie muszą stać w samym pobliżu jezdni. Tylko jak to zrobić, gdy chodniki są nieodśnieżone, a stanie w zbyt dużej odległości od autobusu grozi jego odjazdem bez nas.

Czy w tym momencie można mówić o jakiejkolwiek kulturze kierowców? Czy ona jeszcze istnieje, czy to tylko ładne sformułowanie nie mające żadnego związku z rzeczywistością?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: kierowcy zima


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Agnieszko, nie na wszystkich ulicach się da :) Mnie kiedyś ochlapał błotem rozpędzony samochód, kiedy siedziałam na przystanku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2010 11:30

To przecież nie jest wina kierowców, że jest chlapa na dworzu. To niech się panie księżniczki troszkę odsuną od ulicy i wtedy nie będą płakać, że im płaszczyki pobrudzono!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.