Facebook Google+ Twitter

Kultura masowa w Szczecinie: Krok do tyłu

Niedobrze się dzieje z kulturą masową w Szczecinie, koncerty gwiazd i takie które zapisały się już w kalendarzu imprez kulturalnych i sportowych w Szczecinie, są kolejno odwoływane.

W marcu odwołano jeden z koncertów Boogie Brain, następnie Szczecin Rock Festiwal. W ich miejsce miały być zorganizowane koncerty gwiazd z cyklu "Era muzycznego Szczecina", jednak główny sponsor imprezy, operator komórkowy ERA się wycofał, i koncerty odwołano. Na osłodę miała w Szczecinie wystąpić Doda, jednak i ten występ (nie z winy organizatorów) został odwołany.

Jeżeli do tego dopisze się informację o wycofaniu się głównego sponsora (Strauss Caffe), z finansowania jednej z największych sportowych imprez Pedro’s Cup w Szczecinie, nieudany awans szczecińskiej Pogoni do ekstraklasy, kłopoty Centrum Kultury Studenckiej "Kontrasty", stan kultury masowej w Szczecinie jawi się w ciemnych barwach.

A wszystko to dzieje się w roku wyborczym m.in. do władz miasta, roku który ma zdecydować o wejściu Szczecina do finału batalii o Europejską Stolicę Kultury w 2016 r. Może kultura przez duże "K" ma się w Szczecinie dobrze, jednak kultura masowa na pewno zrobiła krok do tyłu.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.