Facebook Google+ Twitter

Kulturalna Noc w Lublinie

Wczoraj lublinianie mieli szansę odkryć na nowo urok Lublina i otworzyć się na kulturę. W mieście odbyła się Noc Kulturalna.

Noc Kultury / Fot. Centrum Kultury w Lublinie W nocy z 7 na 8 czerwca, już po raz drugi, w Lublinie odbyło się specjalne wydarzenie społeczno-kulturalne, które jest jednym z kroków do uzyskania przez miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Przez całą noc można było za darmo obejrzeć liczne spektakle, wysłuchać koncertów, zwiedzić wystawy. Na uczestników wydarzenia czekały lubelskie teatry, muzea, galerie, filharmonia i sale koncertowe, a także artyści, muzycy, aktorzy, malarze i poeci. Wszystko było podporządkowane temu niezwykłemu wydarzeniu, nawet na ulicach i placach miejskich czuć było wyjątkową atmosferę.

Na lubelskim deptaku zebrali się miłośnicy tańca by obejrzeć pokazy artystyczne w wykonaniu Teatru Tańca. Imprezie towarzyszyła akcja "Koczowisko Europejskie" zorganizowana przez ACK, a także "Noc reportaży" z Radiem Lublin. Można było podziwiać specjalne instalacje plastyków Jarosława Koziary i Roberta Kuśmirowskiego. W Teatrze Osterwy obejrzeć można było spektakle "Sarmacja" i "Rozmowy z Katem". A to tylko niektóre z wielu atrakcji, cały plan imprezy zajął aż 16 stron folderu informacyjnego.

"Ideą tej jedynej w roku Nocy jest odsłonięcie ukrytego uroku Lublina, zanurzenie uczestników tego wielowymiarowego zdarzenia w jego niepowtarzalnej atmosferze. Celem Nocy Kultury jest otworzenie miasta na ludzi wrażliwych na kulturę i sztukę, ale też i tych, którzy dopiero chcą poznać Lublin kulturalny" - tak opisali ideę tego wydarzenia jego organizatorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

świetna akcja i dobrze, że o niej piszesz, plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam, dziekuje za +. Tym bardzej, że jest to mój pierwszy artykuł. A co do terminu Nocy Kulturalnej w 2009 to jeszcze nic nie wiem, ale jak sie dowiem to napewno napisze. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za odnotowanie wydarzenia. Czy wiadomo już w jakim terminie odbędzie się ta noc w przyszłym roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-) plus z tego co wiem to życie kulturalne w Lublinie kwitnie;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.