Facebook Google+ Twitter

Kulturalne faux pas?

Stukający w klawisze telefonu prowadzący, zaduch i mało miejsca dla uczestników - m.in. tak przedstawia się organizacja tegorocznego tyskiego konkursu "Kultura? - Oczywiście!".

Finał odbył się 23 marca w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. O wygraną walczyły gimnazja nr 3, 7, 8 oraz licea nr I, II i reprezentacja Miejskiego Domu Kultury. Uczestnicy odpowiadali na pytania ustne i pisemne dotyczące historii, jak i bieżących wydarzeń z zakresu kultury. Musieli wykazać się znajomością pojęć związanych z kulturą oraz podstawowymi zasadami savoir-vivre'u. Wypowiedzi oceniało jury w składzie: Janusz Muszyński (pomysłodawca Tyskich Wieczorów Kolędowych), Łukasz Pudełko (Galeria Obok), Ewa Iwanciów (zastępca dyrektora Teatru Małego), Wojciech Wieczorek (dyrektor MCK). Najlepszym w kategorii szkoły gimnazjalne okazało się być Gimnazjum nr 7 w Tychach. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne na poszczególnych pozycjach uplasowały się odpowiednio:
miejsce 1. - II LO im. C.K. Norwida w Tychach (19 punktów);
miejsce 2. - I LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach (16,5 punkta);
miejsce 3. - reprezentacja MDK nr 1 w Tychach (11 punktów).

Była to ostatnia edycja konkursu w charakterze miejskim. Od przyszłego roku impreza ma nabyć status regionalnej, czyli włączyć do udziału szkoły z powiatu mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Stanie się tak, ponieważ chętnych do wzięcia udziału w konkursie z roku na rok jest coraz mniej - nawet jeśli uczniowie zajmą 1. miejsce, nie będą mieli wpisu na świadectwo.

Uczestnicy konkursu są usatysfakcjonowani, jednak drużyny znajdujące się na dalszych miejscach czują niedosyt. Większość organizację konkursu ocenia bardzo nisko.
– Już drugi raz brałem udział w tym konkursie. Edycja w 2005 r. była dużo lepsza. Uczestnicy mieli więcej miejsca do siedzenia i każda drużyna posiadała swój stolik. Teraz musieliśmy się za to wyposażyć we własne podkładki pod kartki! Poza tym wtedy wypowiadaliśmy się do mikrofonu, a co więcej prowadzącemu nie dzwonił dwa razy pod rząd telefon! Na konkursie pod hasłem "Kultura? - Oczywiście!" mieliśmy więc przykład typowego faux pas... – mówi Kajetan Balcer, finalista tegorocznego konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.05.2007 15:15

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie Beato! Słusznie... Poprawione. Dziękuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2007 23:06

Hehehe. Dobre. A ja się dziwię, że w teatrze trzeba przypominać o wyłączeniu telefonów...
A poza tym plus za zwrócenie uwagi na problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.