Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9868 miejsce

Kulturalne oblicze Nowej Huty

Nowa Huta nie jest już wylęgarnią przestępców, ale miejscem, gdzie można pójść do teatru, pograć w piłkę i co najważniejsze, czuć się bezpiecznie.

Chciałbym uzupełnić artykuł Łukasza Gnata i jeszcze bardziej przybliżyć innym Nową Hutę, od tej dobrej strony.

  Kulturalne odrodzenie

  Oprócz prężnie działającego Nowohuckiego Centrum Kultury, w Nowej Hucie działa wiele instytucji kulturalnych. Myślę, że w tej chwili, jedną z największych jest teatr Łaźnia Nowa. Odkąd na początku 2005 roku, wnętrze hali po dawnych warsztatach Zespołu Szkół Elektrycznych, przerobiono na teatr, Nowa Huta zyskała miejsce, w którym każdy młody nowohucianin znajdzie "coś" dla siebie.

Oprócz teatru, młodzież przyciąga również coraz lepiej funkcjonujące kino "Sfinks"; głównie za sprawą istniejącego tu DKF "Kropka", oraz maratonów filmowych.

W Nowej Hucie organizowane są festiwale i przeglądy kulturalne.

Sport i wypoczynek

Największy klub sportowy – "Hutnik" stawia głównie na młodzież, wychowując wiele piłkarskich talentów. Ale w ostatnich latach powstało również kilka wielofunkcyjnych boisk ze sztuczną nawierzchnią.
Co ciekawe, Nowa Huta promowana jest jako miejsce wypoczynku i rekreacji. Niedawno wmurowany został kamień węgielny pod centrum rekreacyjno-sportowe, rewitalizowany jest taże teren wokół zalewu.

Teraz bezpieczniej

Nowa Huta, uważana kiedyś, za polski Brooklyn, stała się miejscem, gdzie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.
Dane jakie podała Policja na temat ilości przestępstw na terenie Krakowa, dla niewtajemniczonych były mocno zaskakujące. Otóż Nowa Huta, była w 2005 roku dzielnicą, gdzie popełnioną najniższą liczbę przestępstw w Krakowie! Jest to efekt działalności zarówno  władz, jak i służb mundurowych. Młodzieży zaproponowano wiele ciekawych form spędzania   wolnego czasu, co najważniejsze, uwzględniając jej zainteresowania. Zainstalowano również monitoring na Placu Centralnym oraz w kilku nowohuckich szkołach.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.10.2012 15:25

I mamy bardzo klimatyczną kawiarnie w Hucie :)
"C-2 Południe Cafe"

www.facebook.com/C2PoludnieCafe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.