Facebook Google+ Twitter

Kulturalne spotkanie w Szczecinie

W dniu wczorajszym, w Szczecinie spotkali sie przedstawiciele większości miast, które ubiegały sie, bądź nadal ubiegają o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Podczas obrad uzgodniono między innymi wspólną deklarację.

Ogłoszenie wyników 13 października / Fot. www.mkidn.gov.plW poniedziałek o godzinie 17:30 w Obserwatorium Kultury w Sali Kominkowej spotkali się przedstawiciele 9 miast, w tym także tych, które nadal ubiegają sie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury: Wroclawia, Katowic i Gdańska. Zabrakło niestety Warszawy i Lublina; jednak zgodnie z informacjami organizatorów powodem ich nieobecności, pomimo chęci współpracy, był sezon urlopowy połączony z brakiem dostatecznej ilości czasu. Warto przypomnieć, że na tzw."skróconej liście" miast ubiegających się o tytuł ESK, spośród miast kandydujących, znalazły się: Wrocław, Katowice, Gdańsk, Warszawa i Lublin; odpadły natomiast: Białystok, Bydgoszcz, Łódź, Poznań, Szczecin i Toruń.

Logo / Fot. www.szczecin2016.pl- Chcielibyśmy porozmawiać o tym, jakie działania warto wspólnie realizować i dlaczego. Wierzymy, że warto dzielić się doświadczeniami, a w wielu ważnych dla kultury sprawach nasz wspólny głos może znaczyć więcej. - Napisali organizatorzy szczecińskiego spotkania w liście-zaproszeniu rozesłanym do wszystkich miast-kandydatów. W czasie dzisiejszych obrad przedstawiciele miast-kandydatów i miast już nie kandydujących podpisali wspólne porozumienie-oświadczenie.
- Powołano partnerstwo o roboczej nazwie ,,Obywatelskie Partnerstwo dla Kultury 2016", które będzie: dzielić się doświadczeniami w obszarze budowania miejskich polityk kultralnych, wspólnie realizować i promować projekty kulturalne, wspierać działania na rzecz zwiększenia świadomego uczestnictwa w kulturze; ponadto Partnerstwo deklaruje wsparcie dla miasta, które zwycięży w konkursie o tytuł ESK- czytamy w podpisanej deklaracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.