Facebook Google+ Twitter

Kulturalne wieści z Ostrowca Świętokrzyskiego

W czwartek 8 grudnia 2011 roku, o godz. 17 w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się promocja książki "Kopciuszek na Manhattanie" Małgorzaty Anny Spychaj.

"Nowojorskie zapiski" (tak brzmi podtytuł książki) są pierwszym zbiorem opowiadań w dorobku twórczym pochodzącej z Ćmielowa bibliotekarki, która ma już w swoim dorobku tomiki poezji: "Talia", "Czas drogi i miejsca", "Image" i "Cisza mówi". Małgorzata Anna Spychaj od 20 lat związana jest z Klubem Literackim Aspekt działającym w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Okładka zaproszenia na wystawę Andrzeja Łady. / Fot. www.mck.ostrowiec.plW piątkowy wieczór Galeria Fotografii MCK będzie miejscem niezwykle interesującego wydarzenia, jakim będzie otwarcie wystawy kustosza tej placówki, Andrzeja Łady, zatytułowanej "Nad Kamienną". Ta ekspozycja to efekt siedmiu lat tego wyśmienitego artysty fotografika, który z aparatem prześledził cały bieg rzeki Kamiennej od jej źródeł w powiecie koneckim po ujście w Kępie Piotrowińskiej na Mazowszu. Początek 155. wernisażu w Galerii Fotografii zaplanowano na godzinę 18.

W sobotę, również w galerii, tyle że handlowej od godziny 19 trwać będą "Wieczorne wyprzedaże", których specjalnymi gośćmi będą: Katarzyna Cichopek z serialu "M jak miłość" i jej mąż, tancerz Marcin Hakiel. Celebryci opowiedzą o swojej recepcie na udane święta. Być może wraz z kupującymi w Galerii Ostrowiec, która tego dnia czynna będzie do 23 wysłuchają koncertu muzyki gospel oraz wezmą udział w promocjach i degustacjach?
Kto woli ostrzejsze klimaty, powinien w sobotę udać się do Klubu Muzycznego "Perspektywy", w którym od godz. 19.30 występować dwie lubelskie grupy heavy metalowe: Dopelord i Major King. Wstęp na ten koncert kosztuje zaledwie 5 złotych.

W niedzielę 11 grudnia o godz. 16, Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wernisaż świątecznej wystawy "Tradycja szopki krakowskiej". Eksponaty wypełniające tę ekspozycję przyjechały do miasta nad Kamienną z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Przy okazji będzie można też odwiedzić otwartą kilkanaście dni temu w tejże placówce wystawę "Bohaterowie naszych dobranocek" Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.