Facebook Google+ Twitter

"Kulturalni" z Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczęli nowy sezon

Środowisko kulturalne Ostrowca Świętokrzyskiego zainaugurowało nowy rok działalności w sezonie 2011/2012. Odbył się koncert miejscowego chóru, a Prezydent Miasta wręczył swoje nagrody dla wybranych pracowników kultury.

Chór Nauczycielski "Coro Cantorum" zaśpiewał na początku gali. / Fot. Krzysztof KrzakWśród prac profesora Stanisława Fijałkowskiego w galerii Biura Wystaw Artystycznych, w piątkowy wieczór 21 października 2011 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego 2011/2012 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Galę rozpoczął występ Chóru Nauczycielskiego "Coro Cantorum" pod dyrekcją Ewy Goworowskiej.

Był to szczególny występ tej formacji, gdyż w tym roku przypada 20. rocznica działalności chóru. W tym czasie śpiewacy występowali na wielu imprezach miejskich, regionalnych, przeglądach śpiewaczych w Polsce, a także w Szwecji, we Francji, na Węgrzech i na Ukrainie. Benefis jubileuszowy "Coro Cantorum" odbędzie się 20 listopada. Podczas piątkowego mini recitalu chór zaprezentował takie piosenki jak "Jeszcze nie czas", "Modlitwa" (z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa), "Moon River", "Viva l'amour", a także songi z musicali "Skrzypek na dachu" - "Sunrise sunset' i "Koty" - "Memory".

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński, wręcza nagrodę Ewie Goworowskiej. / Fot. Krzysztof KrzakW części oficjalnej, Prezydent Miasta Jarosław Wilczyński podkreślił, iż miniony sezon kulturalny był w Ostrowcu Świętokrzyskim wyjątkowy, choćby z powodu oddania do użytku nowoczesnego, urokliwie usytuowanego amfiteatru. Przypomniał imprezy, które cyklicznie organizowane są w mieście (festiwal rockowo-bluesowy Wielki Ogień, Barwy reggae, piknik Gombrowiczowski) i oraz te nowe (np. Skate Session). Prezydent z satysfakcją podkreślił fakt, iż poza działaczami placówek kulturalnych, tych ogólnomiejskich i osiedlowych, do tworzenia kultury włączają się stowarzyszenia, takie jak Nie z tej Bajki czy Krzywa Kultury i organizacji. Jedna z nich, Jednostka Strzelecka 2013 "Strzelec" otrzymała w tym roku honorowy tytuł "Przyjaciel Kultury".Jarosław Krzemiński dziękował za docenienie jego pracy. / Fot. Krzysztof Krzak

Doroczne nagrody Prezydenta Kultury za działalność na rzecz kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim trafiły do rąk Ewy Goworowskiej, dyrygentki Chóru Nauczycielskiego "Coro Cantorum" (cały chór otrzymał zaproszenie na występy w ukraińskim Samborze) i Jarosława Krzemińskiego, wieloletniego akustyka i realizatora dźwięku z Miejskiego Centrum Kultury. Prezydent Wilczyński powiedział o nim, że "sprawy niemożliwe załatwia od ręki, a cuda - za pięć minut". Praktycznie żadna impreza w mieście nie może się odbyć bez technicznego udziału pana Jarosława.

Nie obyło się bez tradycyjnej lampki wina za pomyślność ostrowieckiej kultury.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.