Facebook Google+ Twitter

Kulturalnie w Szczecinie

Najbliższe dwa weekendy, będą bogate w wydarzenia kulturalne, zarówno dla pasjonatów kultury przez duże „K”, jak i dla sympatyków kultury masowej.

Zjeżdżalnie na Arkonce / Fot. Grzegorz SadowskiDzisiaj o godz. 10:00 zostało otwarte, po niespełna trzyletniej przebudowie najnowocześniejsze ze szczecińskich kąpielisk Arkonka. Arkonka to prawie 7-hektarowy teren w środku Leśnego Parku Arkońskiego, w którym same baseny zajmują ponad 8 tys. metrów kw. Arkonka to jedyny park wodny w Szczecinie, który ze swoimi zjeżdżalniami, fontannami, gejzerami, wodnym fitnessem, kortem tenisowym, boiskami do gry w piłkę, siatkówkę, badmintona, skateparkiem i wielu innymi grami i konkursami związanymi z otwarciem, na pewno skusi szczecinian do masowego korzystania z kąpieliska. Tym bardziej, że do końca czerwca i w lipcu wstęp na obiekt będzie darmowy.W basenach / Fot. Grzegorz Sadowski

Otwarcie Miasteczka literackiego / Fot. Grzegorz SadowskiPrzez cały weekend będzie trwało w Szczecinie święto literatury, związane z uroczystym wręczeniem 28.06.2014 r. Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2014 trzeciej edycji. Dzisiaj o godz. 12:00 uroczyście otwarto w Szczecinie Miasteczko Literackie na pl. Lotników, pod pomnikiem Colleoniego. W Miasteczku Literackim otwarto wielki kiermasz renomowanych wydawnictw, a w salonie ProMedia na ul. Wojska Polskiego Salon Literacki, w którym, odbędą się spotkania z nominowanymi do nagrody Gryfia 2014 autorkami: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/literackie_swieto_w_szczecinie_gryfia_dla_autorki_305973.html i popularnymi autorami: Barbarą Kosmowską, Piotrem Adamczewskim, Moniką Szwają i innymi, warsztaty i animacje literackie, koncerty: Doroty Osińskiej, Ryszarda Leoszewskiego z zespołem Lesja. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci (zaprasza Teatr Łapacze Snów), książek po promocyjnych cenach, okolicznościowego „literackiego” tortu (sobota 28.06.2014 r. od 15:30 – 16:00), ogłoszenia wyników laureatki Nagrody dla Autorki Gryfia 2014 (sobota wieczorem).W miasteczku literackim / Fot. Grzegorz Sadowski

W dniach 27.06-29.06. 2014 r. odbywa się w Szczecinie jubileuszowy (X) Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE/Xtreme. Otwarcie X edycji festiwalu odbędzie się w 13 muzach, 27 czerwca 2014 o godzinie 19:13. W festiwal oprócz koncertów wpisane są wystawy, warsztaty, kompanie społeczne, w tym roku inSPIRACJE podejmują się szerokiej interpretacji pojęcia Xtreme, to jest wszystko co radykalne, skrajne, niepojęte, wyjątkowe, ale najlepsze. Podczas festiwalu zostanie po raz pierwszy pokazanych 15 projektów, w tym sześć wydarzeń wystawienniczych i dwa wizualno –muzyczne. Główna wystawa festiwalowa będzie wystawiana w Trafostacji Sztuki. Podczas festiwalu wystąpi wielu artystów, m/in Karim Rashid, Dawid Cerny, Marc Tamschick i wielu innych, także z Polski.

Od soboty 28.06 do 05.07 2014 r odbędzie się Festiwal Spoiwa Kultury organizowany przez szczeciński Teatr Kana od 15 lat. Festiwal Spoiwa Kultury prezentuje różne nurty i formy sztuki realizowane głównie w przestrzeniach otwartych. Prezentowanie eksperymentalnej i tradycyjnej sztuki festiwalowej będzie miało miejsce m/in, w Starej Kotłowni (DB Port), Trafostacji Sztuki, Książnicy Pomorskiej, Studio S1 Polskiego Radia Szczecin, Teatrze Lalek Pleciuga, Zamku Książąt Pomorskich, Hala K1 na terenie Byłej Stoczni Szczecińskiej itp., za bezpłatnymi wejściówkami (ograniczona Liczba miejsc).

28.06 w Teatrze Letnim w Szczecinie o godz. 20:30 rozpocznie się 16. Wielki Turniej Tenorów. Ten międzynarodowy pojedynek na głosy, oceni kilkutysięczna widownia Teatru Letniego. Ten kto najbardziej zachwyci widzów i dostanie od nich najwięcej róż, wygra turniej i zostanie pasowany na rycerza. W pierwszej części turnieju tenorzy wykonują sławne arie operowe, w drugiej zabawiają publiczność fragmentami popularnych operetek. Turniej Tenorów to zawsze hit i najbardziej oczekiwane wydarzenie sezonu artystycznego.

Kolejny weekend, to obchodzone jak co roku Urodziny Szczecina (z tradycyjnymi koncertami i wielkimi tortami).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.