Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11357 miejsce

Kulturalny początek weekendu w Tychach

Kiedy nadchodzi piątkowe popołudnie, myślami jesteśmy już przy weekendowych przyjemnościach i relaksie. Warto jednak też zadbać o duszę, którą często zaniedbujemy. Już w piątkowy wieczór 5 października, będzie ku temu okazja.

 / Fot. Archiwum SDK TęczaW tyskim Spółdzielczym Domu Kultury "Tęcza", przy ul. Niepodległości 188, o godz. 18 rozpocznie się recital fortepianowy Ingi Madej. To dopiero początek niezwykłej uczty dla duszy. Po koncercie swoje wiersze zaprezentuje tyska poetka Małgorzata Bobak. Będą to utwory pochodzące z jej najnowszego tomiku "Żywot Pliszki".

Kolejnym punktem wieczoru będzie wspólny koncert obu pań. W świat liryki śpiewanej zabierze nas Małgorzata Bobak utworem "Ałtajski Romans", którego autorem jest właśnie Inga Madej. Sama napisała do niego tekst i skomponowała muzykę zafascynowana rosyjskim romansem.

Kolejnymi prezentowanymi utworami będą m.in. "Witaj dzień kolorowo" jej autorstwa, "Romans" do muzyki Gomeza, "Noce i dnie" Kazaneckiego i "Panie Panowie" Okudżawy.

Inga Madej jest tyskim muzykiem, pianistką i tekściarką. Inicjatorem i organizatorem koncertu charytatywnego "Dzieci - dorosłym, dorośli - dzieciom", Honorowym Członkiem Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach.

Małgorzata Bobak jest poetką, artystką. Członkinią lokalnych grup literackich - "Werset" (założycielem jest poetka Barbara Penc ) i "Orion", laureatką konkursów poetyckich. Inspicjentem w koncercie charytatywnym na rzecz tyskiego hospicjum, którego pomysłodawcą jest Inga Madej.

W 2012 roku zadebiutowała tomikiem "Brzydka", który został przychylnie przyjęty przez czytelników. Na dniach ukazał się drugi tomik "Żywot Pliszki", który zadedykowany został synowi Piotrowi.

Poetka w swoich wierszach kreuje obrazy oparte na głębokiej percepcji otaczającego ją świata. Spieszy podzielić się z czytelnikiem tym, jak go postrzega, co czuje, co ją najbardziej dotyka. Z dużą wrażliwością i powściągliwością przedstawia swój własny świat, za którym kryje się ogrom doznań i głębia przeżyć.

Wszystkich głodnych kulturalnych uniesień zapraszam do SDK "Tęcza".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękny artykuł, i akt widzę nad fortepianem - prawdziwa uczta dla duszy! Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.