Facebook Google+ Twitter

Kulturalny weekend w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Minął kolejny tydzień, ale weekend jest nadal przed nami! Co ciekawego czeka na nas w najbliższych dniach? Co dzieje się w Warszawie? Sprawdź, jak razem z kulturą możesz spędzić swój weekend.

W dniach 18-20 lutego 2011 r. czeka na nas mnóstwo atrakcji - w stolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Koncert, film, spektakl, wystawa, a może weekendowy kurs tańca? Sam wybierz!

Kino

Plakat filmu "127 Godzin" / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:127_Hours_Poster.jpg W kinie aż roi się od propozycji - dla tych, którzy już widzieli filmy proponowane przez nas w tamtym tygodniu, mamy nową dawkę wrażeń. Już dzisiaj odbędzie się premiera filmu "Jestem numerem cztery" wyreżyserowanego przez D.J. Caruso - film ten polecamy miłośnikom kina akcji osadzonego w realiach science-fiction - opowiada on o pozornie zwykłym mieszkańcu amerykańskiego mieszkańca, który w rzeczywistości pochodzi z innej planety - jest uciekinierem, który szuka schronienia na Ziemi.

Ten film to jednak nie jedyna premiera dzisiejszego wieczoru - wysoko oceniane "127 godzin" to najnowszy film Danny'ego Boyle'a, wyróżnionego Oscarem za "Slumdog. Milioner z ulicy", który także dzisiaj doczekał się swojej pierwszej emisji w Polsce. Tym, którzy lubią się bać, polecamy produkcję Wes'a Craven'a "Zbaw mnie ode złego", a na najmłodszych czeka "Miś Yogi 3D".

Co jeszcze? Noc Horrorów w Multikinie - 18 lutego o godz. 22, a 19 lutego pokaz serialu "Akademia", czyli cykl filmów autorstwa studentów Wydziału Reżyserii, który utrzymany jest w konwencji mockumentu, czyli fabuły naśladującej film dokumentalny.
Jej bohaterami są studenci, wykładowcy i pracownicy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Teatr

Teatr na Woli w Warszawie / Fot. Gophi, Creative Commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:2007-06-14_Teatr_na_Woli_w_Warszawie.jpg&filetimestamp=20070615004028 Spektakli także jest mnóstwo, do wyboru do koloru. W Teatrze Powszechnym zobaczymy sztukę "Zły", która powstała na podstawie książki Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Widowisko opowiada o romansie osadzonym w PRL-owskich realiach, który przeradza się w kryminalny przekręt, a cała historia jest pełna absurdu, humoru i ironii.

W Teatrze na Woli, po raz ostatni w ten weekend będzie można zobaczyć przedstawienie "Lipiec" z Karoliną Gruszką. Ostatnie spektakle będą grane 19 i 20 lutego o godz. 19. Za to w Teatrze club Capitol trwają ferie i najmłodsi widzowie zaproszeni są na spektakl "Jaś i Małgosia", który odbędzie się 20 lutego o godz. 10.30. Po przedstawieniu będą losowane także słodkie upominki.

Teatr, kino, a może coś nowego? 20 lutego w godz. 11-15 Pracownia Ceramiki "Angoba" zaprasza małych i dużych na Dzień Otwarty - będzie to jedyna okazja, żeby stworzyć... własnego smoka. W programie spotkania znajduje się: wykonywanie własnych, osobistych smoków; pokaz toczenia na kole, możliwość zakupu ceramicznych drobiazgów, a jeśli dopisze pogoda, pokaz wypału techniką "raku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.