Facebook Google+ Twitter

Kulturze narodowej kryzys ponoć niestraszny

200 milinów złotych - tyle oszczędności musi znaleźć Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z poleceniem premiera o zaciskaniu pasa w poszczególnych resortach.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski (P) wręcza złoty medal Gloria Artis byłemu konsulowi Austrii w Krakowie - Emilowi Brixowi (L). / Fot. PAP/Jacek BednarczykMinister Bogdan Zdrojewski w najnowszym wywiadzie dla dziennika „Polska” twierdzi jednak, że nie boi się skutków tego kryzysu, ponieważ jest przyzwyczajony do działania. Wszystkie posiadane przez ministerstwo pieniądze unijne są przechowywane na koncie w euro i cały czas przynoszą profity z racji ich oprocentowania.

Minister Zdrojewski stawia przede wszystkim na projekty, które są bardzo precyzyjnie przygotowane, najlepiej rokujące, i to jeszcze w tym roku. Jest zwolennikiem dofinansowywania „zdrowych, nowoczesnych, mobilnych instytucji zdolnych do sprawnego reagowania w rozmaitych warunkach”, a także chronienia imprez z tradycją i o wielkim dorobku, takich jak np. poznańska Malta, łódzki Camreimage czy też Wratlislawia Cantas.

Stąd też decyzja min. Zdrojewskiego o przyznaniu dużo mniejszych funduszy na imprezy o charakterze zabawy i rozrywki. Jak sam twierdzi, kryzys stał się dla niego świetnym pretekstem do bardziej wnikliwej selekcji wydarzeń artystycznych. Tym samym ograniczeniu ulegną imprezy o charakterze jednorazowym, choć jak sam przyznaje, w wielu przypadkach projekty te były bardzo dobrze przygotowane.

Wywiad w dzienniku „Polska”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.