Facebook Google+ Twitter

Kung-fu Bruce'a Lee od 15. lat w Polsce

Najpopularniejsza na świecie odmiana kung-fu jest obecna w Polsce już piętnaście lat. Z okazji tego jubileuszu najwyżsi stopniem mistrzowie Wing Tsun Kung-Fu oraz ich adepci spotkają się 25 września w Warszawie na uroczystej gali. Podczas wydarzenia odbędzie się mistrzowski pokaz najbardziej zaawansowanych technik.

Czym jest Wing Tsun Kung-fu? To sztuka walki posiadająca ponad 300-letnią tradycję oparta na fizyce, anatomii oraz biomechanice ludzkiego ciała. Pozwala ona bronić się przed większymi i silniejszymi napastnikami przy zastosowaniu prostych i skutecznych technik. Jest to jedyny system wymyślony przez kobietę, więc – co za tym idzie – jest idealnie dostosowany do potrzeb tej płci. Warto dodać, że Wing Tsun uczyli się m.in. Bruce Lee oraz Jackie Chan – najsłynniejsi aktorzy kojarzeni z filmami sztuk walki.  

Co jest takiego szczególnego w Wing Tsun? Elementem, który niewątpliwie wyróżnia tę sztukę walki na tle pozostałych jest ćwiczenie o nazwie chi-sau. To wyrażenie w dosłownym tłumaczeniu z chińskiego oznacza „lepkie ręce”. Ćwiczenie to ma za zadanie rozwinąć refleks dotykowy adepta. Osoby, które ćwiczą chi-sau na zaawansowanym poziomie, są w stanie – dosłownie – walczyć z zamkniętymi oczami.  

Podczas pokazu uświetniającego 15-lecie Wing Tsun w Polsce mistrzowie zaprezentują między innymi tego typu umiejętności. Ale nie tylko. Podczas wydarzenia oprócz występów artystycznych naszych rodaków obejrzeć będzie można również specjalne pokazy gości z Węgier. Dlaczego? Ponieważ Wing Tsun Kung-fu w Polsce znalazło się głównie dzięki węgierskim mistrzom. W tym państwie znajduje się siedziba Środkowoeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung-fu działającego od 25 lat. Przewodzi jej Si-Kung Maday Norbert, z którego inicjatywy powstały pierwsze szkoły w Polsce. Do dziś regularnie odwiedza on szkoły w naszym kraju prowadząc seminaria dla uczniów oraz specjalistyczne treningi dla instruktorów. Będzie również honorowym gościem podczas uroczystej gali.  

Uroczysta Gala15-lecia Wing Tsun Kung-fu w Polsce odbędzie się 25 września 2011 roku w Hotelu Europejskim w Warszawie. Część pokazowa rozpocznie się o godz. 15. W programie zaplanowane są pokazy mistrzów z Węgier i Polski, występy szkół z naszego kraju specjalnie przygotowane na tę okazję oraz prezentacja zastosowań technik Wing Tsun Kung-Fu w służbach mundurowych.  

Na wydarzeniu pojawią się goście specjalni z Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii m.in. wcześniej wspomniany Si-Kung Maday Norbert, prezes Środkowoeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung-fu posiadający 8. stopień mistrzowski, Si-Fu Szell Gabor zajmujący się prowadzeniem szkoleń dla węgierskiej policji i służb granicznych (6. stopień mistrzowski) oraz Si-Fu Salomon Ferenc (6. stopień mistrzowski), pierwszy węgierski instruktor, który przyjechał do Polski aby szkolić przyszłych instruktorów.  

Obecnie w naszym kraju jest ponad 30 instruktorów posiadających stopnie mistrzowskie, którzy prowadzą własne sekcje. Najwięcej jest ich w Warszawie (8 grup). Ponadto działają szkoły we Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Mławie, Trójmieście, Krakowie, Koszalinie, Poznaniu, Sopocie, Kołobrzegu, Sosnowcu i Radomiu.  

Wing Tsun Kung-Fu to sztuka walki naucza według przekazu Wielkiego Mistrza Leung Tinga, założyciela Międzynarodowego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung-Fu. Działa ono obecnie w ponad 70 krajach.  Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeśli któryś z dziennikarzy obywatelskich ma ochotę wybrać się na imprezę mogę pomóc w uzyskaniu akredytacji. Czekam na info na priv.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.