Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3547 miejsce

Kunów: Otwarto schronisko dla zwierząt

W czwartek, 17 stycznia 2013 roku na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "Janik" w gminie Kunów niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego otworzono nowoczesne schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Schronisko dla zwierząt na terenie ZUO "Janik" w gminie Kunów. / Fot. www.schronisko.ostrowiec.plBudowa schroniska dla zwierząt trwała półtora roku i kosztowała ponad milion złotych. Jest ono największym i spełniającym rygorystyczne wymogi ustawy o ochronie zwierząt schroniskiem w województwie świętokrzyskim. Na jego obszarze położonym na zalesionym terenie, z dala od zabudowań mieszkalnych znajduje się 112 boksów dla psów i 6 dla kotów. Jak powiedziała podczas otwarcia Krystyna Skrzypczak, prezes ZUO "Janik", spółki gminnej Ostrowca Świętokrzyskiego, docelowo będzie ono mogło przyjąć około 200 psów i 40 kotów. A przyjmowane tu będą zwierzęta z terenów siedmiu gmin będących wspólnikami spółki, czyli z Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Kunowa, Bałtowa, Ćmielowa, Waśniowa i Łagowa.

Po przyjęciu do schroniska wszystkie zwierzęta poddane zostaną dwutygodniowej kwarantannie i obowiązkowym szczepieniom. O zdrowie czworonogów dbać ma czuwający stale "pod telefonem" lekarz weterynarz. Do jego dyspozycji będzie też znajdujący się na terenie placówki pawilon weterynaryjny. Chore zwierzęta będą umieszczane w wyznaczonym dla nich osobnym pawilonie. Zadbano również o ogrodzenie schroniska, by ustrzec się przed wścieklizną przenoszoną przez zwierzęta leśne, żyjące w pobliskim lesie. Prezes Krystyna Skrzypczak deklaruje ścisłą współpracę z organizacjami pozarządowymi, m.in. z Ostrowieckim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Animals" na rzecz bezdomnych zwierząt, zwłaszcza w działaniach mających doprowadzić do adoptowania schroniskowych zwierząt przez nowych i odpowiedzialnych właścicieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najważniejsze, żeby zwierzaki, które tam trafią znalazły dom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.