Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12409 miejsce

Kunów. Pięćsetna adopcja w schronisku dla zwierząt "Janik"

W środę, 15 czerwca 2016 roku, w schronisku dla zwierząt "Janik" położonym w gminie Kunów koło Ostrowca Świętokrzyskiego odbyła się półtysięczna adopcja bezdomnego zwierzaka.

Suczka Kara. / Fot. www.schronisko.ostrowiec.plSzczęśliwym psem, a ściślej suczką, która znalazła dom jest niespełna dwuletnia Kara, która do schroniska "Janik" trafiła w marcu tego roku. Być może do szczęśliwego toku losów psa przyczynił się jej opis zamieszczony na stronie internetowej przytuliska (www.schronisko.ostrowiec.pl): Kara to młoda, dobrze ułożona i grzeczna sunia. Przyjacielska pod każdym względem, nie ma w niej cienia agresji. Uwielbia głaskanie oraz przytulanie, na wybiegu nie szaleje, chodzi przy nodze opiekuna. W stosunku do innych psów zachowuje się pozytywnie. Jest wyjątkowo uległa i bezkonfliktowa. Będzie idealną przyjaciółką dla całej rodziny. Nową właścicielką kary została pani Ewa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest to tym samym 213 pies adoptowany przez mieszkańca tego miasta. Na nowy dom czeka wciąż 114 psiaków.

Schronisko dla zwierząt Janik. / Fot. Krzysztof KrzakSchronisko dla zwierząt na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "Janik" w gminie Kunów niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego powstało na przełomie 2012 i 2013 roku (oficjalnie otwarto je 17 stycznia 2013 roku) z inicjatywy ówczesnego prezydenta miasta, Jarosława Wilczyńskiego. Na jego terenie znajduje się 118 boksów dla bezdomnych zwierząt, które trafiają tu z siedmiu gmin: Starachowic, Kunowa, Bałtowa, Ćmielowa, Waśniowa, Łagowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwierzęta poddawane są dwutygodniowej kwarantannie, obowiązkowym szczepieniom, odpchleniu, odrobaczeniu i sterylizacji. W schronisku "Janik" czipuje się wszystkie zwierzęta, by w razie ponownego zagubienia się łatwiej je było odnaleźć.

Aby pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku "Janik" można dostarczyć do placówki karmę dla psów, wszelkiego rodzaju koce, okrycia, ręczniki, prześcieradła, poduszki, kołdry (oprócz puchowych) oraz smycze, obroże i kagańce.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

a jak jest we wrocławskim schronisku? Może Małgorzata Michaluk napisze tekst na ten temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję niebanalnego jubileuszu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje gratulacje! Dziękuję za wybór materiału dot. psów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Kawał dobrej roboty!

Niemal na jubileusz w24, które dwa dni temu skończyły 10 lat.
Bez śwętowania, ba, bez słowa nawet chyba... i chyba słusznie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój 1300. materiał dla Wiadomości 24.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.