Facebook Google+ Twitter

Kup bilety za 250 groszy z okazji 250-lecia teatru w Polsce

250 groszy - tyle kosztować będą bilety na wybrane spektakle z okazji 250-lecia teatru w Polsce. 250 lat temu powstał z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Teatr Narodowy.

 / Fot. Andrzej Georgiew/Teatr Narodowy/AIPW 2015 roku świętujemy 250-lecie istnienia Teatru Narodowego. Z tej okazji wybrane spektakle będzie można obejrzeć jedynie za 250 groszy.

Teatr Narodowy został założony 250 lat temu, dokładnie 19 listopada z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tym roku świętuje swój jubileusz i zaprasza na spektakle praktycznie za darmo. Z okazji urodzin w teatrze będzie można obejrzeć wybrane przedstawienia za grosze. Wszystko w ramach projektu "Bilet za 250 groszy", w którym uczestniczy również Teatr Narodowy.

Inicjatorem takiej formy obchodów 250-lecia istnienia w Polsce teatru publicznego jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 23 maja wejściówki do wszystkich publicznych teatrów będą kosztować 250 groszy. Jakie spektakle będzie można zobaczyć w Narodowym? W sali Bogusławskiego o godz. 16.00 wystawiona zostanie "Królowa Śniegu" w reżyserii Piotra Cieplaka.

Na deskach Teatru Narodowego będzie można też obejrzeć "Tango" Jerzego Jarockiego, które zostanie wystawione o godz. 19.00 na scenie przy ul. Wierzbowej, a także "Mszę za miasto Arras" - monodram Jerzego Gajosa, który zaplanowano na godz. 19.30 na scenie Studio. Bilety można kupować w kasach Teatru od 19 maja. Nie można ich rezerwować. Wejściówki nie są dostępne w systemie sprzedaży online. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów na jedno przedstawienie.
Godziny otwarcia kas:

Czytaj także: "Nie uchodzi, nie uchodzi... czyli damy i huzary" w Teatrze Rampa


Kasa główna przy placu Teatralnym 3 czynna od wtorku do soboty w godzinach 11.00–14.30 oraz 15.00–19.00, w niedzielę czynna w godzinach 16.00–19.00 lub na dwie godziny przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa przy ulicy Wierzbowej 3 czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na scenie przy Wierzbowej lub Studio na godzinę przed ich rozpoczęciem.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.