Facebook Google+ Twitter

Kup dziecko w worku czyli Dzień Dziecka w Klukach

Kupować kota w worku nie warto, ale uśmiech dziecka w nim zanurzonego i przekraczającego linię mety jest bezcenny. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach jest bogatsze o tysiące takich uśmiechów.

 / Fot. Tomasz Gursztyn W Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach odbył się coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Pod okiem pracowników muzeum oraz harcerzy dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, gier i zabaw.

 / Fot. Tomasz GursztynNiesłabnącym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i ich rodziców, cieszyły się zabawy, które dziś wydają się już zapomniane, jak przeciąganie liny, wyścigi w workach, kręcenie skakanką, rzucanie krążków na bronę. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała tej radości i rywalizacji. Uśmiechy z twarzy dziecięcych nie znikały nawet wtedy, gdy przekraczały linię mety jako kolejne. Najważniejszy dla nich był sam udział w zabawie.

Muzeum prócz zabaw przygotowało wiele zajęć. W zagrodach dzieci brały udział w plenerze malarskim, wyplataniu koszy, drukowaniu tkanin oraz lepieniu naczyń z gliny. / Fot. Tomasz Gursztyn Nie mogło też zabraknąć zajęć związanych z codziennym życiem Słowińców. Z jednakowym zainteresowaniem i pasją rodzice i ich dzieci uczestniczyli w formowaniu i wypieku chleba, wypełnianiu ściany strychulcem, kręceniu powrozów, tkaniu krajek, praniu, ubijaniu masła, dłubaniu butów dla koni, piłowaniu drewna czy kopaniu torfu. / Fot. Tomasz Gursztyn

Imprezie wiernie towarzyszył kaszubski zespół "Modraki".

Kolejny raz można było przekonać się w Klukach o sile tradycji, o jej barwności odzwierciedlonej w zafascynowanych oczach dzieci.

Zobacz fotorelację z Dnia Dziecka w Klukach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.