Facebook Google+ Twitter

Kup Pan lożę!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-08 20:06

Stadion Narodowy, nasz reprezentacyjny obiekt na zbliżające się Euro 2012, ma nowego „mieszkańca”. Jak donoszą media, właścicielem loży prezydenckiej na Narodowym został, przynajmniej na czas Euro, rosyjski miliarder Roman Abramowicz.

Nie dziwi fakt, że jeden z najbogatszych ludzi świata, do tego miłośnik futbolu, zdecydował się na ten krok. Wszak finansowo stać go na bardzo wiele, a gdy dodamy do tego, że na turnieju Rosja zagra mecz grupowy z Polską właśnie w Warszawie, dziwić mogłoby, gdyby Abramowicza na meczu zabrakło. Natomiast, jeśli już przyjedzie, to rozgrywki będzie śledził z właściwego mu pułapu, a nie z najtańszych sektorów.

Bilety na imprezę typu mistrzostwa Europy i to w tak popularnej dyscyplinie jak piłka nożna, kosztują niemało, a wielu i tak nie ma szans zobaczyć ich nawet z daleka. Naturalnym więc wydaje się, że światowy multimilioner za możliwość delektowania się widokiem 22 facetów uganiających się za piłką w czerwcu w Warszawie, do tego w superkomfortowych warunkach musi zapłacić słono. W przypadku Romana – blisko 5 mln złotych!

Ktoś powie – super! Stadion kosztował ogromne pieniądze, wielką kasę trzeba będzie zapłacić w postaci premii wszelkim managerom, sporo dyskusji wzbudza sprawa zapewnienia przychodów z obiektu na przyszłość, więc jeśli można sięgnąć do kieszeni oligarchów i zainkasować miliony, to tylko wypada się cieszyć. Uśmiech znika jednak jak przysłowiowa pęknięta bańka mydlana, gdy przyjrzymy się sprawie bliżej.

Okazuje się bowiem, że… wszystkie pieniądze za sprzedane loże zainkasuje UEFA! Informował o tym już rok temu zdymisjonowany niedawno prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Zważywszy, że pieniądze z wynajmu mają być jednym z najważniejszych źródeł dochodu Stadionu Narodowego, skasowanie przez UEFA najbardziej łakomego kąska, jakim bez wątpienia jest polsko-ukraińska impreza, wydaje się co najmniej dziwne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.